(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ МУ СЕ ЗАКАНИ НА МИТКО ЈАНЧЕВ - ВНИМАВАЈ ШТО ЗБОРУВАШ, КОГА ЌЕ ДОЈДЕМЕ НА ВЛАСТ ЌЕ ТЕ АПСИМЕ!!!

Објавено на 02.11.2019 во 22:55:10 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Тие што се на власт но и тие што им слугуваат на тие што се на власт нека внимаваат добро како работат, кога ќе дојдеме на власт ќе има одоговорност за сите!

Интересна реченица која Мицковски денеска два пати ја кажа и во говорот но и на новинарските прашања, Мактел смета дека ова е шифрирана закана до Митко Јанчев кој вчера излезе со отворена критика кон Мицковски дека е време партијата да се реформира.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Претходно на Алсат М во интервју, партискиот секретар Игор Јанушев го нарече Митко Јанчев слуга на Заев, па сега Мицко праќа закани кон слугите на оваа власт, со тоа јасно е за кого е оваа закана, Мицко само покажува дека е Грујо со цвикери и без паја патак одење.

 

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Македонија

Свет