ЕДНАШ СЕ РАЃА ВАКВА МАНГА: Амди Бајрам за коалиционите односи: Бев на Титаник, ама пропадна и се префрлив на друг брод

Објавено на 29.10.2019 во 14:44:20 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Го свикав овој прес, поради некои шпекулации во јавноста, дека преговарам со ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е чиста лага, ниту преговарам, ниту ништо. Јас сум во коалиција со СДСМ и останувам во коалиција со СДСМ. Не е во ред, вакви компликации да се создаваат ниту на мене, ниту на мојата политичка партија. Јас останувам во коалицијата со СДСМ“, рече пратеникот од Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, пренесе А1он.

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
– Паролата на Сојузот на Ромите, секогаш со власта, не го кријам тоа. Бев во тој брод. Титаник пропадна и нормално во другиот брод пројдов, кажа Амди Бајрам.
 

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Тој додаде дека е во коалиција и останува со СДСМ и дека на изборите наредната година ќе одат заедно.

Видео – А1он

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Македонија

Свет