МИЦКОВСКИ, ЃУБРЕ ЕДНО ИЗМАМНИЧКО, ТЕБЕ СТВАРНО ДИКТАТОРОТ И МАФИЈАШ ГРУЈО ТИ Е ИДОЛ?!?!

Објавено на 26.10.2019 во 22:16:42 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Брееј какви расипани ѓубриња се ова ВМРО-вците. Земале да ја лажат јавноста дека земјоделци протестирале пред влада?! Се организирале како во добрите стари времиња кога влечеа буџетари за разни контра протести со цел да поентираат политички со лажни протести при што без око да им трепне кја манипулираат и јавноста и играат политички нефер, практично ја мамат демократијата, протестите се средство кое си има искрена намена, но ВМРО-вците го злоупотребија тој инструмент на демократијата, го избербатија, врпочем тие целата демократија ја киднапираа и заробија...
 
* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 И си мислиш сега дека Мицко конечно ја научил лекцијата, кога тоа гомно си тера по старо?!?! Им дал наредба на сите општински комитети да излезат на земјоделски протести па гледаш на протести тетки со нокти од пола метро и цвикера од 500 евра кои се жалат дека не земале субвенции за говеда?!?! Кои црни говеда бре луѓе?!?! Мицко бре ѓубре едно тебе навистина идол ти е Грујо?!?!

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Еј, 12 години да владееш нечесно криминално диктаторски лешперски и потоа да се обидуваш да се вратиш на власт на ист начин, лешперски, манипулаторски, курвиснки?!?! Аман бе ВМРОВЦИ, што казна божја сте вие за овој народ?!?! Што згрешивме за некој да ве прати да не малтретирате?!?! Од каде ѓаволот ве прати бе стоко?!?!

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Овој пат народот не ви се плаши нити паѓа на вашите финти и мајмунарии, искусен е овој народ, 12 години му правевте вакви глупости и местенки.

Не ви поминува веќе ова, нема да го насамарите пак народот, има и овој народ црвена граница до каде може да го јавате и да го правите удрен до мокра чорапа!

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Одамна велам и уште стојам на тоа, да земе некој да направи едно психо тестирање на членовите на ВМРО ДПМНЕ од прв, втор, трет и четврти ешалон гарант над 90% ќе испаднат психопати или луѓе болни од разни ментални заболувања или пак едноставно расипани бараби и битанги со многу ниска интелигенција, луѓе спремни преку лешеви да одат за да се докопаат до функција паричка и муфте за да локаат гнетат по цел ден по кафани додека глумат дека се патриоти!

 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ова вакво ВМРО ДПМНЕ мора да биде брутално поразено на овие избори во април догодина, за да или исчезне од политичката сцена или пак да се реформира темелно до корен за тотално изникне нова партија која ќе осуди речиси се во своето партиско минато, особено се во изминатите 12 - 15 години од постоењето!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија