Последна порака од камионот на смртта: Мамо и тато, многу ми е жал, умирам, не можам да дишам

Објавено на 26.10.2019 во 20:40:13 часот | Свет

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Виетнамката Тра Мај (26) можеби е една од 39-те жртви пронајдени во приколката-ладилник на индустрискиот имот во Есекс, Англија.

Како можна жртва, нејзе ја наведе член на една организација за заштита на човекови права од Ханој, објави британски „Гардијан“.

 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Таа на своето семејство испратила пораки во кои напишала:

„Мамо и тато, многу ми е жал. Не ми успеа планот за да си одам од земјата. Мама. Многу те сакам тебе и тато. Умирам бијдеќи не можам да дишам. Јас сум од Кан Лок Ха Тина. Виетнам. Мамо. Mногу ми е жал“.

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Три виетнамски семејства се контактирани поради можноста дека нивните најблиски се можни жртви.

Утврдено е дека Тра Мај ги испраќала пораките во вторникот вечер, само неколку часа пред да бидат пронајдените телата на 31 маж и осум жени.

 

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Свет

Македонија