Потпретседателот на СДСМ Зекири: Бујар Османи изиграва инспектор Мамли

Објавено на 26.10.2019 во 20:33:06 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мухамед Зекири, потпретседателот на СДСМ во дебатната емисија „24 анализа“ на телевизија 24, на прашање на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски зошто не побара оставка од Бујар Османи за неговите неуспеси, Зекири одговори:

– Ви кажувам јавно дека не требаше тој воопшто да биде министер, а дали си ја врши работата или не покажуваат неговите резултати. Изиграва инспектор Мамли по државата – рече Зекири.

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

loading...

 

Македонија

Свет