ХАХА, ВМРОВЦИТЕ ФАТЕНИ СО ГОЛИ ГАЗОВИ ВО ОФСАЈД!

Објавено на 25.10.2019 во 12:06:10 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Вмровците имаа се чини генијален план! Убиствен! Со Тимоние имаа план да и лупнат на земјава вето за датум за преговори, откако претходно успено ги блокираа повеќето клучни реформи.

Но она што не очекуваа е цела Европа да се обедини жестоко против Макрон и Франција. И сега се фатени во офсајд со голи газови пред очите на цела јавност!

Дури и нивните ЕПП, сестрински народни партии распалија жестоко против потегот на Макрон, и сега бандата на Мицко е едина, ЕДИНА во Европа која го брани Макрон кој и го начука на земјава со се песок!!!

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 И сега лудата потреба од лов на политички поени ги фати ВМРОНИТЕ во стапица, сега тие се пред очите на цела јавност фатени како ја онадат земјата заедно со Макрон?!?!

Имаш парадокс, цела Европа вели дека потегот на Макрон е ИСТОРИСКА ГРЕШКА, само Макрон и ВМРО велат дека потегот е оправдан?!?!?!

Каква иронија, каква перверзија, 10 години јадеа гомна на тема ПРЕДАВНИЦИ за самите да бидат фатени како вршат НАЦИОНАЛНО ПРЕДАВСТВО, се радуваат и работат и одобруваат и помагаат БЛОКАДА НА ЗЕМЈАТА за која цела Европа е на нозе од Грција преку Косово и Бугарија па се до Скандинавија!!!

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 И како сега ова ќе го објаснат?! Со кој патриотизам ова ќе го објаснат што помагаат земјата да биде онеправдано казнета?!?! Нели они беа за МАКЕДОЊА?! Нели гинеа за татковината?!?! Како ќе објаснат сега дека серат и мочат врз татковината за да го донедат пак долгото раче вмровско до буџетот и народните пари за пак да крадат безммислосно?!?!

Како не ви е срам бре багро небањата алчна фашистичка?!?!

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Вакво епско фијаско и ваков епски автогол историјата наша не памети за небањатите! Сите досега зулуми и злодела некако можеа да ги маскираат во патриотски дела и потфати, но овој пат се лизнаа на кора од банана и треснаа на тоа бетонот со тиквата и забите им излегоа од устата, гомнари едни преварантски скапани ненормални!

 * реклами  ----------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Мицко е свесен за оваа хаварија и затоа бегаше од брзи избори, ќе чека нови скандали ќе се моли на некакво чудо до април некако владата на Заев да се сопне на некоја неочекувана стапица или да се случи некакво чудо, инаку ВМРОНИТЕ се печени за нов пораз и Мицко ќе си се врати на Машински да си предава за математика и машински спојки и тракатанци, и тој е свесен за тоа и затоа е блед како крпа на митинзите!
 
За тоа колку е УСРАНА работата за небањатите е што еден Геро, главен ПР стратег на бандата од белиот дворец цела недела чека со колумна не знае како ова срање да го излиже и прикаже како чоколаден пудинг!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија