(ВИДЕО) АМЕРИКА И СВЕТОТ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Трамп им ги предаде американските воени бази во Сирија на Русите?!?!

Објавено на 16.10.2019 во 10:57:44 часот | Свет

* Реклами
------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Трамп одигра шокантно во Сирија - им ги предаде базите на Русите, гоо предаде Курдите да бидат масакрирани од Турците, дозволи ИСИС да се врати на теренот?!?!?!

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Кој можеше да замисли американски воени бази во кои Руски војници слободно шетаат и се зафркаваат?!?! Се чини Трамп е слуга на Путин и тоа се покажува се повеќе, го слуша што ќе му каже лидерот на Русија!

* реклами ---------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ова е шокантно и неверојатно за сите во светот, па дури и самите републиканци во САД се шокирани и затечени од овие одлуки на Трамп кој потегот го одигра ненадејно без никакви консултации со никого, нити со Пентагон нити со конгресот.

 

 

loading...

 

Свет

Македонија