(ВИДЕО) Министерот Поповски на дебатата на тема „Професионална поставеност на новинарската професија - предизвици и компаративни искуства“: Целосна поддршка на новинарската професија и почитување на новинарските стандарди во борбата против лажните вести

Објавено на 10.10.2019 во 17:04:50 часот | Македонија

 

 

loading...

 

Македонија

Свет