БОМБА НА ТЕЛМА: Катица Јанева нудела спогодба со Обвинителството!

Објавено на 09.10.2019 во 23:27:09 часот | Македонија

Kатица Јанева преку своите адвокати понудила спогодба во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата Рекет, дознава Телма, но според изворите во истрагата, Обвинитеството ја одбило.

Вечерва, и обвинителката Русковска потврди дека еден од осомничените во првиот дел од истрагата Рекет побарал спогодба, но тоа не се официјализирало.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет