(ВИДЕО) СОВЕТНИКОТ НА ЕРДОГАН, КАЛИН: Светот треба да разбере дека организацијата на Курдите, ПКК е терористичка организација рамна на ИСИС и Турција за да ја зачува својата национална безбедност ќе направи безбедна зона со границата на Сирија!

Објавено на 09.10.2019 во 21:05:03 часот | Свет

 

 

loading...

 

Свет

Македонија