Драги куртони, денеска го добивте шамарот кој одамна го заслуживте, ја научивте ли лекцијата? Дека со пушење кај мафијата можеш да си купиш стан во Скопје и плац и хациенда во Зелениково ама тешко дека можеш да предизвикаш симпатии од јавноста и новинарската фела!

Објавено на 26.09.2019 во 14:51:25 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Значи нашите куртони се стварно опасни психопати.

Ај што бесрамно одработуваат за мафијата, ај што не ги кријат парите од тоа злодело, па дури и закажуваат протести и очекуваат симпатии од јавноста и новинарската фела?!?!

Аман бе дечки, па имате ли бе вие усул ало бандо?!?!

Одете бе таму скријте се некаде по тоа рестораните каде ждерете најскапи бифтеци, одете по тоа шопинг центрите, но немој бе да барате од нас да излеземе на протест со вас и да ви помагаме да глумите некакви жртви?!?!

Демек вие големите новинари кои сте оштетени поради вашата храброст и принципиелност?!?!

Абе дај бе не се заебавајте, значи има до кај што може да идете, ама немој бе да претеруете мајку му...

Ова како во оној легендарен виц кој беше хит кога бевме деца, малце е мрсен ама нема везе, таков е денот па нека иде...

Еден татко претепал дечко кој му ја онадел ќерката. Кога го прашале во полиција зашто го претепал, раскажал:

- Абе ај го затеков како влегува преку терасата во спалната на ќерка ми, и си викам ај деца заљубени јбг, па ај што видов како ја пердаши душмански како да е актерка во порно филм, си викам ај јбг нови генерации, ама кога заврши зема го избриша патлакот од најновата завеса само што ја купивме со жена ми за грдни пари е тоа му го пукна филмот упм влегов и го ишамарав...

Значи драги куртони, ај што не ебавте 10 години со наши пари, дај бе не го бришете тоа патлакот од нашите нови завеси мајку му... Имајте бе усул, тргнете ни се од пред очи, нека ве снема таму некаде, скријте се!

 

 

loading...

 

Колумни

Македонија