АЦО ИНФОМАКС СЕПАК НЕ Е ТОМЧЕ КЕЖАРОВСКИ - ФИЈАСКО НА ПРОТЕСТОТ ЗА АЦО ИНФОМАКС: Новинарската фела не се појави, само 10-тина куртони се шуњаа и правеа театар по нарачка од ВМРО ДПМНЕ

Објавено на 26.09.2019 во 12:01:37 часот | Македонија

Толку беше протестот фијаско што дури беше бојкотиран и од Сител и Канал 5, нивните редакции бројат по 50 души, тие да се појавеа ќе имаше огромна гужва пред ОЈО.

Интересно, не го видовме Трендо, штета :D

Сепак изгледа куртонот Ацо Инфомакс не е Томче Кежаровски кој рушеше режим и беше апсен со калашникови пред своите деца во 3 ноќе.

Тогаш овие куртони го бранеа режимот и плукаа по Томче.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет