ДЕН ДОНЧЕВ МУ УПАТИ ПОРАКА НА НОВИНАРОТ ГЕРОВСКИ: Овој пат нема со клевети да успееш од криминалци кои ја оштетиле државата за стотици милиони евра да направиш жртви!

Објавено на 20.09.2019 во 15:09:52 часот | Македонија

- Го поканив новинарот Бранко Геровски да дојде на денешниот прес, но тој не дојде поради зафатеност. Му благодарам што ја отвора оваа афера и да му порачам дека нема овој пат да успее од криминалци да направи жртви!

Директорот на ФЗОМ, Ден Дончев на денешниот прес по повод истрагите за криминал во ДИЈАМЕД и тврдењата на Геровски и ВМРО ДПМНЕ дека има наводи за нова афера Рекет 2.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет