БРАВО: МВР го казни Османи за зборување по телефон додека вози

Објавено на 17.09.2019 во 19:56:56 часот | Македонија

Против Бујар Османи ќе биде поднесена прекршочна пријава поради кршење на Законот за патен сообраќај.

Како што се гледа на видеото, објавено од Османи, на својот профил на фејсбук, тој додека управува со автомобилот разговара на телефон и минува преку полна линија.

МВР му изрече соодветна казна на Б.О. за сторен сообраќаен прекршок по законот за безбедност во сообраќајот, потврдиле од МВР за „Фокус“.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет