АЈДЕ БЕ ГЕРО, КАКОВ КУРТОН СИ ТИ, 3 ДЕНА ТИ ДОЦНИ КОЛУМНАТА ВО КОЈА ТРЕБА ДА ГО ОСУДИШ ПРЕЗЕМАЊЕТО НА ПРЕДМЕТИТЕ НА СЈО ОД ОЈО, ШТО МИСЛИШ ТИ МАФИЈАТА НЕ Е СОРОС ПА ДА ТЕ ЧЕКА БРЕ!!!

Објавено на 11.09.2019 во 15:37:58 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


И куртоните затаија!

Три дена доцнат со распаљотка против прземањето на предметите на СЈО од страна на ОЈО!

Само Гордан Калајџиев дава ЗОРТ, само он се труди да и помогне на мафијата, кој знае па кое диво куче го касна него за задник па се понаша вака како мува без глава.

Ама она што е најчудно Геро, новото ПРВО перо на мафијата никаде го нема со денови, сигурно се чуди и он си вика, да се фрлам ли ептен во најдлабоките гомна или доста се извалкав досега со фекалии?! Сепак да браниш мафија од зартвор и да агитираш за амнестија со се претходниот режим е преголем залак и за прва класа куртон си долго годишно искуство.

Ја мислам сепак дека ќе скокне у гомната. Упорно чоече е Геро, како прасе кое сака да искочи од кочина, кој не е од село како мене не знае за што зборам.

Има бре да искорне и ограда и врати и ѕидови, ама ќе искочи па мајка јана нека е ако треба дупка ќе ископа, тунел под земја. Лек за тоа е на прасињата да им се стави тел во њушката. Но за луѓе нема лек.

Прогнозирам најдоцна до вечер Геро да излезе со ХИСТЕРИЧНА колумна  на Плусинфо во која поентите ќе бидат следни:

- Ќе прогласи РЕЖИМ и престанок на правниот систем затоа што ОЈО без право си земало за право да ги земе предметие на СЈО!

- Ќе повика на масовни протести против овој режим!

- Ќе користи пак курвински речник од типот ЈА ДРУГАРИ ЗА ОВА НЕ СЕ БОРЕВ, ОВА НЕ Е ПРАВДА ОВА Е СТАЛИНИСТИЧКА ЧИСТКА и ќе квичи како уствари мафијата е невина жртва на нов режим на шарената револуција?!?! ДА ДА!

- Ќе го оправда ВМРО ДПМНЕ и МАФИЈАТА кои со право барале амнестија за сите обвинети од СЈО затоа што СЈО се покажале како партиска аматерска реванширачка банда кое наводно се покажало со РЕКЕТ и затоа Заев немал право да ги брани предметите на СЈО, тие веќе биле НИШТОВНИ?!?!

- Пак ќе се прогласи себеси за најетички и најхрабар новинар кој ете увидел дека СДСМ и Заев не биле тоа што он мислел, туку биле предавнички мафијашки зликовци кои пак ќе правеле режим како Грујо, и он воден од вишите етички принципи ќе се бори против тоа! (Со реклами од Орка Холдинг накитен порталот од горе до доле)

- Ќе се повика на Калајџиев, најновата АКВИЗИЦИЈА на мафијата, он ќе им биде СТОЖЕР околу кој ќе ги врзуваат своите куртон ТЕЗИ, кој знае колку ли платиле и и како ли само го купиле професорот, можно е и он да пати од некоја психопатска суета како Геро

- ИТН ИТН ИТН....

Ајде Геро, мафијата не е СОРОС па да чека вечно за реализација на платените проекти, побрзај да не те мислиме, да не те најдеме не дај боже некаде у некој контејнер претепан затоа што ти платиле а не си одработил!

п.с Најнов виц кој го чув е дека Геро овие денови спремал ребрендирање на порталот и тој од сега ќе се викал ПЛУСИНФОМАКС! ХАХАААААА!

ВНИМАНИЕ: ОВАА КОЛУМНА Е МОЕ ЛИЧНО МИСЛЕЊЕ, ОВА НЕ СЕ ФАКТИ НИТИ ИНФОРМАЦИИ, ТУКУ СЕ МОИ ШПЕКУЛАЦИИ И РАЗМИСЛУВАЊА И ПОСТАВЕНИ ДИЛЕМИ, ЈАВНОСТА ДА ГО ИМА ТОА ВО ПРЕДВИД!

 

 

* реклами:

loading...

 

Колумни

Македонија