(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО - И СО ДЕМОКРАТИЈАТА СЕ ПРЕТЕРА, МОЖЕТЕ ЛИ ДА ГО ЗАМИСЛИТЕ ОВА ВО ГРУЕВИЗМОТ: ПРЕМИЕРОТ ГИ МОЛИ НОВИНАРИТЕ ЗА ИЗЈАВА ОНИ НЕЌАТ?!?!

Објавено на 11.09.2019 во 09:28:56 часот | Македонија

Во Собранието трае средбата меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на која ќе се обидат да најдат решение за Законот за јавно обвинителство и на која ќе се разговара за предвремени избори.

Но пред почетокот на средбата премиерот Зоран Заев сакаше да даде изјава за медиумите но новинарите незаинтересирано му порачаа изјава да даде по средбата.

МОжете ли да замислите што ќе се случеше ова да беше во времето на Груевизмот и Грујо да побара да даде изјава па имаше бре да се истепаат уплашени дека ќе добијат отказ од газдите, ама Заев е демократа па кој го ебе...

Погледнете како изгледаше тоа:

 

 

loading...

 

Македонија

Свет