ПЕНДАРОВСКИ МУ СЕ НАЛУТИ НА МИЦКОВСКИ: Тоа што тој не дојде на советот за безбедност покажува дека не поседува државнички капацитет!

Објавено на 05.09.2019 во 13:49:04 часот | Македонија

- Се разговараше за многу сериозни теми и прашања, ние сме платени како носители на функции да се грижиме за земјата, и практика е последните години да се канат и лидерите на опозицијата, во најголемата криза во 2015-та и потоа Заев одеше на сите средби кај Иванов, со тоа што Мицковски не дојде на средбата покажува дека нема државнички капацитет!

Пендаровски распали по Мицковски.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет