СЕ НАМАЛУВА ВМРО ЧЛЕНСТВОТО ВО ШУТКА: Митровски и Димовски излегоа од притвор

Објавено на 05.09.2019 во 13:01:02 часот | Македонија

Дејан Митровски и Димитар Димовски вчера го напуштиле истражниот затвор Шутка, откако им е укината мерката притвор, наместо во затвор, процесот за случајот „Шпански скали“ ќе го чекаат дома, објави Сител.

Митровски и Димовски беа приведени на крајот на јуни по кривичната пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања и несовесно работење во службата.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет