ФОТО: Новинарката Цаневска ја даде ќерка си, па заигра танц со обвинителот Јовевски

Објавено на 04.09.2019 во 22:54:30 часот | Македонија

Новинарката Катерина Цаневска во петокот со голема прослава го одбележа склучувањето на бракот на нејзината ќерка Маја. Таа на социјалните мрежи објави и фотографии од веселбата, на која присуствувале голем број луѓе од државниот врв.

Меѓу присутните може да се забележи републичкиот обвинител, Љубомир Јовевски, кој игра танго со новинарката Цаневска. Меѓу останатите, присутен бил и претседателот Стево Пендаровски со сопругата, Андреј Жерновски, пратеникот Хари Локвенец, Цветанка Иванова и други познати личности.

Цаневска сега е вработена во Кабинетот на претседателот Пендаровски, а претходно, работеше во Општина Центар и Собранието. Љубовта меѓу нејзината ќерка Маја и зетот Никса трае неколку години, по што решиле да ја крунисаат со брак.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет