ВМРО И МАФИЈАТА ЗАТЕЧЕНИ, КАТИЦА ГИ НАДМУДРИ: Јанева испрати писмо од затвор, бара сите предмети на СЈО да се предадат на Јовески!!!

Објавено на 04.09.2019 во 17:41:41 часот | Македонија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од истражниот затвор „Скопје“ вчера испратила писмо до обвинителите во СЈО, со кое наредува сите предмети од СЈО да се предадат во Републичкото јавно обвинителство.

Од СЈО ја потврдуваат информацијата и за кратко најавуваат повеќе детали.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет