Владата побара ВМРО-ДПМНЕ да се огради од својот портпарол поради недоличниот напад кон министерката за финансии

Објавено на 04.09.2019 во 15:31:25 часот | Македонија

 
Владата денеска ја осуди објавата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски за министерката за финансии Нина Ангеловска и очекува најголемата опозициска партија да се огради од ваквиот говор на омраза.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет