ПРЕМИЕРОТ ВО ФОРМА, ЛЕТАА ВМРОВСКИ ГЛАВИ ВО СОБРАНИЕ - Заев до Ѓорчев: 20 години државата ве плаќа да паламудите!

Објавено на 31.08.2019 во 10:27:27 часот | Македонија

На денешната собраниска седница пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев од Нина Ангеловска побара да одговори дали е точно дека вработените во нејзините фирми се пријавени на 12-15 илјади денари, додека таа зема плата од 70-80 илјади денари, на што премиерот Зоран Заев возврати со жесток одговор.

-Држите некои предавања тука, 20 години државата ве плаќа да паламудите тука и да мешетарите и да испорачувате малверзации. Имате човек за 8 години засукал рaкавите, дава плати. Дава плати! А вие две децении чекате плати од државата за да можете да држите овде некoи лекции, демотивирачки за сите други млади луѓе во државата, му врати Заев на Ѓорчев.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет