НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ: Ќе стане ли сведокот Орце Камчев осомничен во РЕКЕТ?

Објавено на 30.08.2019 во 22:10:04 часот | Македонија

 
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до неодамна тврдеше дека има статус на сведок во истрагата за случајот „Рекет“, но преку ноќ стана осомничена.

Бизнисменот Орце Камчев, пак, се смета себеси за жртва или оштетен, но постои законска можност и нему набргу да му се смени статусот и да ѝ се придружи на Јанева.

Затоа клучното прашање е дали тој нудел пари или му биле барани!

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК

 

 

loading...

 

Македонија

Свет