КУМАНОВСКИТЕ ВМРОВЦИ СЕ НАЈЛОШИОТ ВИД НА ВМРОВЦИ ОД СИТЕ МОЖНИ ВИДОВИ, ЦРВИТЕ ШТО ВИРЕАТ ВО ИЗМЕТОТ ЗА НИВ СЕ ВИША ЦИВИЛИЗАЦИЈА!!!

Објавено на 30.08.2019 во 20:01:12 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Еј човече, ВМРО ДПМНЕ за 12 години власт не мрдна со прст во Куманово!!!

Го изолираа градот како Сталинград за време на нацистичката окупација, како Сараево во 90-тите што беше под четничка опсада!!!

Па дури и водата им ја поскапеа затоа што кумановскиот водовод користи државна вода од Липково.

Ја блокираа општината со измислени долгови на министерство за образование за некои ливади вукојебини кои владата намерно ги изгубила на суд за денационализација па им го лупнала тој долг на Кумановци по децентрализацијата и Куманово требаше да враќа милиони евра стари долгови за спорни местенки во судски процеси за денационализација.

Кривични пријави за градоначалник, инспекции, суровост невидена, градот сепак не се предаде, остана опозициски, за инат на ВМРО ДПМНЕ!!!

Додека се фрлаа милијарди во Скопје и другите ВМРО-вски општини, во Куманово улиците се распаѓаа, градинките и школите работеа мачно, додека селата беа како во 190ти век без вода без канализација без пат, се изнамачија Кумановци за 12 години вмровска окупација и блокада!

И сега, што ќе смислат кумановските вмровци? Ќе се извинат, ќе се скријат некаде, ќе ги фати срам? Ќе предложат нови инвестиции, нови капитални проекти, нови подобрувања на животот на Кумановци?

Не, секако дека не! ТОА ЗА НИВ Е НАУЧНА ФАНТАСТИКА!

Не бре брате, земале залепиле листови со знамето од вергина на своите компјутери на сред седница на совет!!!

БАГРА! СТОКА! ГНАСИ!

Конечно го најдовме најлошиот вид на вмровци, кумановските вмровци се самото дно!!! За нив оние белите црви кои виреат во изметот се виша цивилизација!!!

 

 

* реклами:

loading...

 

Колумни

Македонија