ОЈО потврди: Јанева е уапсена по налог на Рускоска, ќе се гони за злоупотреба на службена положба!

Објавено на 21.08.2019 во 13:54:22 часот | Македонија

По наредба на шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, МВР ја уапси специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдија од обвинителството. Јанева е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувањата.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет