ЖЕСТОКА ЗАКАНА ОД СУЕТНИОТ НОВИНАР ГЕРОВСКИ: ЈАС И ВЛАДЕ МИЛЧИН ЌЕ ГИ СМЕНИМЕ ЗАЕВ И РАДА ОД КОРМИЛОТО НА СДСМ!!!

Објавено на 19.08.2019 во 10:39:18 часот | Македонија

Иако малку со шега и со негирање на веста дека ќе прават партија со Владе Милчин, Геровски во најновата колумна на Плусинфо се закани дека или СДСМ ќе правел сериозни промени на лидерските позиции на Бихачка или сепак тој и Владе ќе му ги земеле гласачите на СДСМ?!?!

Ова е уште една закана од суетниот новинар, овој пат не кон владата туку кон Бихачка?!?!

 

 

loading...

 

Македонија

Свет