Шекеринска за „Рекет“: Многу лаги беа кажани!

Објавено на 15.08.2019 во 13:51:12 часот | Македонија

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска истакна дека целосно ја поддржуваат истрагата за случајот „Рекет“.

„Јас би сакала да дозволам истрагата се да спроведува. Многу лаги беа кажани. Ама ако тргнеме на секоја од тие лаги да реагираме, ќе дозволиме криминалците да се скријат. Ја поддржуваме истрагата“, истакна Шекеринска.

 

 

loading...

 

Македонија

Свет