Ах бе Геро бе, се утепа г... јадење за мене дека сум бил човек на ДБК и на Мијалков, за на крај ти да се продадеш најбедно и најмизерно бе пропаст еден, најголемо новинарско разочарување на сите времиња!

Објавено на 20.06.2019 во 00:16:57 часот | Колумни

Саше Ивановски

Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк


Еееј што колумни се изнапиша, што фб статуси во кои го предупредуваше Заев за мене дека сум бил човек на ДБК, на Мијалков, дека сум бил кукавичко јајце, увален преварант кој сум работел на штета на СДСМ...

И ете на крај ти се продаде бе Геро, и тоа најбедно, најмизерно, најклошарски на сите времиња!

Сега си најголем новинарски срам, најголемо новинарско разочарување, откако сите знаеме кои се Латас, Ивона, Мијалков, Грујо, Камчев итн ти реши сега да им слугуваш во 2019-та година!

Брее, па споредено со тебе и едни Стевчо Муња и Васко Ефтов и онојо што те фарбаше, Палчо се ебени визионери споредено со тебе бе глупаку еден епски.

Еден Љупче Златев за тебе е новинарски ПУЛИЦЕР затоа што он се продаде во тоа матното кога уште беше држ-недај...

Ти сега реши да им служиш кога Грујо е во бегство а во белиот дворец останаа комични пилци кои пола ден самите не може да се организираат и чии пресови не само што не се веќе страшни и луцидни туку се МОНТИ ПАЈТОН драчевска обработка!

Брееј, како само ти успеа бе пусти Геро да уништиш таков бренд каков што беше до скоро.

Еј човече, основач на Дневник кој ја срушил НИП Нова Македонија и СДСМ, тоа е, комунистите од власт после 50 години диктатура, еееј!!!

Потоа борец против режимот на Грујо, па основач на два силин медиуми Плусинфо и Слободен Печат.

И се тоа зема и фрли во Вардар и му се намоча. И сега шеташ со мечката низ Скопје. Таа гејшата на најголемата новинарска курва на овие простори... Ццццц...

Сега си еден комичен изгубен лик, бедна сенка на едно големо перо чии колумни ги читавме со сласт и чии настапи на тв ги следевме со голема паника, гасевме се по дома да не успуштиме некоја поента.

А сега те жалиме бе Геро, како дојде до ова дереџе, што стана бе човек со тебе, дали на крај сепак се точни моите претпоставки дека патиш од некоја склероза, мозокот ти се исушил бе стари, само тоа може да го објасни ова САЛТО МОРТАЛЕ, ова фрлање од новинарската провалија во толку длабок ЕНДЕК!

Но прашањето е, дали сепак ти не се продаде многу порано, дали ти не беше агентот на ВМРО увален во нашите редови кој одработува одамна?!

Кога ќе си го вратсам филмот и ќе се сетам на твоите отвоени написи и колумни и настапи во кои ширеше дефетизам дека ќе изгубиме од ВМРО ДПМНЕ, потоа нападите против мене и обидот да ме уништиш, потоа бранењето на Хипо по неговите пехови, настапот на Канал 5 само 3 дена пред избори во кои најави пораз на СДСМ во 2016-та, кличните избори во кои беше ДА СЕ БИДЕ ИЛИ НЕ за државата и тогашниот отпор, сето тоа ме наведува дали ти беше всушност одамна на страната на злото само добро беше камуфлиран?

Сомнително беше што во сред битка со режимот ти го каниш Илче Гебелс да држи предавање на твојата школа за новинари?!?!

Сомнително беше што одбиваше да пишуваш на твоите медиуми за моите акции против Груевци кои беа мега популарни и носеа голема гледаност и читаност на сите портали кои ги пренесуваа...

Сомнително беше што твоите новинарски пилени Златев и Гетева одеднаш сменија страна и станаа најголеми Груевци во најтешките моменти од битката со Груевизмот, ти да не учествуваше во трансферот?!

Кога рокна МПМ, одбиваше да го нападнеш Камчев и ВМРО ДПМНЕ за пропаста на твојот Дневник, туку ги обвини само новинарите и уредниците и удри само по Срѓан Ќерим кој беше само обичен извршител на наредбите од ВМРО ДПМНЕ?!

Сомнително беше што си остана близок пријател цело време со Трендо, Јанко Бурек и Хипо Пешевски иако се жалеше дека режимот сака да те убие па мафташе дури и со пиштол?!

Сомнителни беа твоите фотки на зимски одмори каде се кикотиш со кумот Ставре?!

Дали не си ти само еден од многуте кои ја фрлија маската, како што тоа го сторија Трендо, Сиљановска, Бетмен Велит, Ванковска, Цуцуловски и многу други кои глумеа или неутралци или некакви опозиционери а биле всушност тешки и големи ВМРОВЦИ, многу поголеми од тие против кои отворено се боревме...

Единствена енигма во целава оваа приказна ми е Владе Милчин, колку е он вмешан во сето ова, колку е свесен за твоите мајмунарии и колку е инволвиран и информиран... Но и тоа ќе го дознаеме многу бргу, се на крај се дознава. треба само трпение.

 

 

* реклами:

loading...

 

Колумни

Македонија