ШЕФИЦАТА НА ХЕЛСИНШКИ, ПИРОВСКА: ОЧЕКУВАМ ОД ПРЕМИЕРОТ ДА ЗАСТАНЕ НА ЧЕЛО И ДА ЈА ВОДИ ПАРАДАТА НА ГОРДОСТА ВО СКОПЈЕ!

Објавено на 03.06.2019 во 19:55:34 часот | Македонија

- Очекувам премиерот да се појави на чело и да ја води парадата на гордоста. Како што беше храбар и визионер на многу теми, така да биде и на темата права и толеранција кон ЛГБТ заедницата.

Претседателката на Хелсиншки Комитет, Уранија Пировска лично го покани премиерот да биде дел од првата парада на гордоста во земјава.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет