ИСУСЕ ХРИСТЕ, МИЛА МАЈЧИЦЕ: Потпретседател на Стопанска Комора го убедуваше министерот дека во Скопје не требало да се гради?!?!

Објавено на 17.05.2019 во 01:57:58 часот | Македонија

Ова само во Северна Македонија го има.

Потпретседателот на Стопанска Комора, каде членуваат градежните гиганти Гранит, Адинг, УСЈЕ, Адора како и најголемите банки кои се најголеми кредитори на градежниците, го убедува министерот дека во Скопје не требало да се гради, угушен бил градот?!?!?!

Господи боже, мила мајчице, ццццц, што земја ќе бевме, овде се е наопаку!

Ај некои еколошки фанатици, ај некои левичари марксисти - ленинисти, ама потпретседател на најголемата и настарата бизнис комора го убедува министерот да ги прекршел законите и да забранел градење на висококатниците до ГТЦ затоа што ќе се угушел градот, бог да чува и да брани, папапа....

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет