Заев на гости кај Пендаровски прв пат по инаугурацијата

Објавено на 16.05.2019 во 13:59:30 часот | Македонија

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со премиерот, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 часот, соопшти кабинетот на шефот на државата.

Ова е прва средба меѓу Пендаровски и Заев по инаугурацијата. Премиерот не присуствуваше на свечената церемонија, поради што беше остро критикуван од страна на дежурните мрчатори.

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет