БОМБА НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: Снимката е од пред неколку месеци, од таксист кој ме снимал додека зборувам на мобилен во такси

Објавено на 15.05.2019 во 12:58:50 часот | Македонија

- Снимката која се појави на руски социјални мрежи како наводно нарачувам кокаин а всушност масло од канабис е стара неколку месеци и е направена од скопски таксист кој ме снимал додека зборувам на мобилен телефон.

Ова на фејсбук го напиша лидерот на Шарена Револуција, пратеникот Павле Богоевски.

Ете на што се спремни нашите таксисти, веројатно таа снимка е продадена за добра сума на пари на ВМРО ДПМНЕ.

Павле е симбол за една храбра младешка револуција и сега ќе се прават секакви обиди тој да се оцрни и деградира со цел да се деградира и Шарена Револуција...

 

 

* реклами:

loading...

 

Македонија

Свет