Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО СУДСТВО ИМАМЕ, ПРОТЕЧЕ СНИМКА МЕЃУ МИЈАЛКОВ И СОФИЈА ЛАЛИЧИЌ КОИ РАЗГОВАРААТ ЗА СИТЕ МЕСТЕНКИ ВО СУДСТВОТО, КОСА НА ГЛАВА ДА ВИ СЕ КРЕНЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ММА: Очекуваме Владата да не подлегне на вакви уцени и силеџиство

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВАКА РАБОТИ СДСМ, УЧЕТЕ ВМРОНИ: ЕСМ оствари приход од пет милиони евра од продажба на електрична енергија на слободниот пазар

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

За летата кај баба и дедо во Шопско Рударе, планината Коибула, плавите титовки на дарежливата баба Зорка, дар-марот во ФК Силекс

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДРАГИ ТЕЛЕКОМ, А1 И ТЕЛЕКАБЕЛ, НЕ СЕ ПРАЗНЕТЕ ВРЗ НАС ВАШИТЕ ПРЕТПЛАТНИЦИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

РЕД СЕ РЕДАТ СКАНДАЛИ СЕКОЈ ДЕН СО МИЦКОВСКИ: ТАТКО МУ СЕ ШЕТА ДЕНЕСКА НИЗ ВЛАЕ, А ЖЕНА МУ ЗАРАЗЕНА СО КОРОНА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈУГЛЕДНИОТ БОСАНСКИ ТВ НОВИНАР, СЕНАД ХАЏИФЕЈЗОВИЌ: ЗАЕВ Е НАЈХРАБАР ПОЛИТИЧАР НА БАЛКАНОТ ВО МОМЕНТОВ!

- Договорите со Грција и Бугарија, потезите со Албанците во земјата, односот кон Албанија и Србија, сето тоа го прави Зоран Заев, екс премиерот на М...

Повеќе

БРАВО ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ: ГРАЃАНИТЕ НАМЕСТО ДА ОДАТ И СТОЈАТ ОД ШАЛТЕР НА ШАЛТЕР, ЌЕ СЕДАТ НА ЕДЕН ШАЛТЕР ЗА СЕ, А СЛУЖБЕНИЦИТЕ ЌЕ ТРЧААТ ОД КАНЦЕЛАРИЈА ВО КАНЦЕЛАРИЈА

Пред повеќе од една година, во еден простор отворивме шалтери од 10 институции. Целта беше да се намали потребното време за добивање на најчесто ба...

Повеќе

Венко Филипче полни 43: Годинава го дочекува роденденот во епидемија и сред големи предизвици

Првиот човек на здравството во земјава, Венко Филипче денес полни 43 години. Поради пандемијата од коронавирус, годинава сигурно роденденот на мин...

Повеќе

Искрено со Петар Богојески: Обожавам почетоци. Не сакам краеви. Сакам кога трае

Пред да го направиме интервјуто за Машки магазин, со политичарот Петар Богојески најпрвин добро се насмеавме. Има неверојатна смисла за хумор, пос...

Повеќе

БРАВО: Успешна крводарителска акција во Ѓорче

🔴Хумано Ѓорче на дело!👏Успешната крводарителска акција ја поздрави и економскиот директор на Институтот за трансфузиона медицина Венко Стомнарос...

Повеќе

ЕЈ ОВАА ИЗГУБЕНА ЖЕНА Е НОСИТЕЛ НА ЛИСТА НА ОПОЗИЦИЈАТА, ЛАНИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА НЕ ГО ЗНАЕЛА НАРОДОТ, СЕГА НЕ ЈА ЗНАЕЛА ВЛАСТА - С. Давкова: Сега да ме праша професор да набројам 10 министри во Влада, јас ќе паднам

Кандидатот за претседател на државата на последните избори, а сега кандидат за пратеник Гордана Силјановска Дафкова рече дека не знае да...

Повеќе

Јордановска: Последниве 2 дена медицински сестри и доктори со торбите в рака доаѓаат од други градови за да помогнат, не знам како не ви проработува колективната свест

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

СДСМ го осуди фрлањето експлозивна направа во објектот на Мисајловски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Пред и потоа: Куманово доби рехабилитирани патишта во должина од 112 км

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе