Одберете локација на пристап

Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

ЈОВАНОВСКИ: Граѓаните на целата држава, а посебно ние прилепчани, сме горди на настапот на нашата Мила, која со својата изведба на песната „Fire“ остави силен впечаток како кај домашната, така и кај меѓународната јавност

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: ПРИ КРАЈ Е РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ СТАРО НАГОРИЧАНЕ - ПЕЛИНЦЕ, ИНВЕСТИЦИЈА ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВО ПРОБИШТИП СЕ ГРАДАТ ТРОТОАРИ И СЕ ПОСТАВУВА ЕКОЛОШКО ОСВЕТЛУВАЊЕ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВЛЕГУВА ВО 21-ВИ ВЕК: ПРИ КРАЈ Е КАНАЛИЗАЦИОНА МРЕЖА од Бела Црква - Воѓани во Кривогаштани

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ГО НЕМА ВЕЌЕ ЈОВО ПРЕВАРА, МАФИЈАТА ИМА ДА ГО СОНУВА: Врховен одби да го пушти Миле Јанакиески од домашен притвор за Шпанските скали!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

МАФИЈАТА НАИДЕ НА ТВРД ОРЕВ: Стефанова по втор пат му даде негативно мислење на Камчев за времен пасош, и покрај гаранцијата од 2 милиони евра

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

МИЦКО ЗАБЕГА: ЌЕ ГО ТЕРАМ НАРОДОТ ДА ЈАДЕ ЛЕБ И СОЛ, АМА И ЈА ЌЕ ЈАДАМ ЛЕБ И СОЛ СО НЕГО!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО СУДИЈАТА ПАВЛИНА ПОПОСКА, СУДИЈА ВО СУДСКИ СПОР ЗА МОБИНГ КАДЕ ТУЖЕН Е РЕКТОРОТ НА УКИМ ПРОФ. Д-Р НИКОЛА ЈАНКУЛОВСКИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ УПАТИ ОСТРА ЗАКАНА: Сите соработници на Заев и самиот Заев ќе завршат како Катица со качулката на глава!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЦЕНТАРОТ ЗА РАЗВОЈ НА СКОПСКИОТ РЕГИОН ДОДЕЛИ 23 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА 5 ПРОЕКТИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ОТВОРИ ПУНКТ ЗА СОБИРАЊЕ ХРАНА И ОБЛЕКА ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО АЛБАНИЈА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Општина Чаир ќе додели 12.000 евра помош за Албанија, исто толку ќе даде и Кичево, Гостивар 1,1 милион денари, Дебар 300 000 денари, Тетово прати 25 тони храна и облека

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

САМО ПОРАДИ ОВОЈ УСПЕХ, СДСМ ЗАСЛУЖУВА УШТЕ ЕДЕН МАНДАТ: Од компанија во стечај, поранешен Фени, денес Еуроникел Индустри, благодарение на политиките на владата, извезува во вредност од 200 милиони евра и има плати за 30% повисоки од просекот во државата

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА: Одбранбениот буџет за 2020 е буџет на земја-членка на НАТО, поголем за 22% од сегашниот. Повеќе пари за опрема, за секој припадник на Армијата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НИКОЛА НАУМЕ: #СитеСеИсти, а највише тие што серат. Не се смениле ни милиметар, а и на времето очигледно не знаеле што критикуваат

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе