Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

КОЛУМНА КОЈА ОДЕКНА КАКО НУКЛЕАРНА БОМБА ВО ЈАВНОСТА: СТАРИОТ НОВИНАР ЕРОЛ РИЗАОВ РАСКАЖА СО КАКВИ ПРЕЧКИ СЕ СООЧИЛ ВО ЖИВОТОТ ЗАТОА ШТО Е МАКЕДОНЕЦ СО ТУРСКО ЕТНИЧКО ПОТЕКЛО ВО МАКЕДОНИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДВОЕЦОТ КИТАНОВ - СУГАРЕВСКИ ДОЛГО ЌЕ СЕ ПАМЕТИ МЕЃУ НАРОДОТ, НИКОЈ НЕ ИЗГРАДИ И НЕ РЕНОВИРАШЕ ТОЛКУ МНОГУ ПАТИШТА ВО ИСТОРИЈАТА НА ОВАА ЗЕМЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЕЕЕЈ КОЈ МОЖЕШЕ ОВА САМО ДА ГО ЗАМИСЛИ ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ СДСМ СЕ ПОЛИТИЧКИ МАГИОНИЧАРИ: РАДМИЛА ЗАЕДНО СО ГРЧИОТ АМБАСАДОР ГО ПРОСЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА ВОЕНА АВИЈАЦИЈА СО ПРЕЛЕТ НА ГРЧКИ ВОЕНИ АВИОНИ НАД СКОПЈЕ!

Повеќе

КАКВА ЧЕСТ ЗА НАШАТА ЗЕМЈА: ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ НА КОНФЕРЕНЦИСКА ВРСКА РАЗГОВАРАШЕ СО ПРЕМИЕРОТ НА КАНАДА, ЏАСТИН ТРУДО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ ГО ПОСРАМИ ФЕУДАЛЕЦОТ: ЅИНГО БЕШЕ НА ВЛАСТ 12 ГОДИНИ, АМА ЗАЕВ ГО РЕНОВИРАШЕ НАЈВАЖНИОТ МОСТ ВО КРАТОВО ЗА ДА НЕ ПАДНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА БРОЈКАТА ПАК ВИСОКА: Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГРАЃАНСКАТА ДЕМОКРАТСКА УНИЈА АПЕЛИРА ДО ВЛАСТА: Владата итно да наложи 30-дневен колективен одмор за конфекциите, доста со политички популизам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Груби: ВМРО-ДПМНЕ бараше избори на 15 јули, ние и СДСМ сме за 5-ти јули, меѓународната е за брзи избори, можно е да се гласа три дена!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МУДРОСТА НА ЗАЕВ, ПЕНДАРОВСКИ И ДИМИТРОВ РАЃА ПЛОДОВИ: ДАЧИЌ ГО ПОКАНИ ДИМИТРОВ НА СРЕДБА ВО БЕЛГРАД, САМО МЕСЕЦ ДЕНА ПО ТЕШКИТЕ НАВРЕДИ ОД ВУЛИН ЗА НАШИОТ ЈАЗИК НА КОЈ ДРЖАВНИО ВРВ РЕШИ ДА НЕ РЕАГИРА!

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на својот колега, министерот Ивица Дачиќ, утре ќе оствари работна посета на Република Срби...

Повеќе

Се разговара за отворање на аеродромите, но рано е за одлука, вели Сугарески

Се уште е рано да се донесе одлука за отворање на аеродрмите, вели министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. -На оваа тема се разговара, н...

Повеќе

Влада: Во моментот не постојат причини за продолжување на вонредната состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МИЛА ЦАРОВСКА НА ТВ 24: ЗОРАН ЗАЕВ Е НАШИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕМИЕР, И ТОЈ ЌЕ БИДЕ ИДНИОТ ПРЕМИЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Вонредната состојба истекува в сабота, од продолжувањето зависи и датумот за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЛО МИЛЕНКО, МИРКА И ЈАНКО БАЧЕВ, РУСИТЕ КОЛКУ НИ ДАДОА: САД донираа уште 450.000 долари за справување со кризата од Ковид 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БРАВО ПЕТРЕ, ИМ ДРЖИШ ЛЕКЦИЈА НА НЕБАЊАТИТЕ: ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГРАДИ ЧЕТИРИ НОВИ СКВЕРОВИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе