Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

ДРАМА ВО МЕДИА ЦЕНТАРОТ НА ВЛАДАТА: НЕКОИ НОВИНАРИ СВЕСНО ГО ПРОВОЦИРАА ЕМОЦИОНАЛНИОТ КАРАЏОСКИ, БАРАА ОД НЕГО ОСТАВКА, ТОЈ СЕПАК УСПЕА ДА СЕ СМИРИ И ДА НЕ НАСЕДНЕ НА ПРОВОКАЦИИТЕ

- Ама народот не почитува мерки, господ да дојде овде во земјава џабе е, кажете ми други мерки со кои некоја влада ја води битката, секаде мерките с...

Повеќе

Караџовски: Непочитувањето на мерките и ифтарските вечери ни се „удрија од глава“

Непочитувањето на мерките, неносењето на маска, групирањето и ифтарските вечери ни се удрија од глава како бумеранг, рече епидемиологот Жарко Караџо...

Повеќе

СЕКОЈА ЧЕСТ ХЕРОИ - ова се лекарите кои секојдневно се борат за спас на животи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, КАРАЏОСКИ: ЈАС СУМ ИЗДРЖЛИВ КАКО КУЧЕ, ТИЕ ШТО МЕ КРИТИКУВААТ ДА ЗНААТ ДЕКА ОВА ГО РАБОТАМ 27 ГОДИНИ, ВЕНКО МИ Е 14-ТИ МИНИСТЕР ПО РЕД, СУМ БИЛ СОВЕТНИК НА СИТЕ ДОСЕГАШНИ ВЛАДИ И ЈАС СУМ ПРОФЕСИОНАЛЕЦ ДО КОСКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРЗА РЕАКЦИЈА НА ОПШТИНА МАВРОВО, ПО СТОРИЈАТА НА МАКТЕЛ СО ФОТКИ СО ПРЕПОЛНИ КОНТЕЈНЕРИ ВО ЛЕУНОВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЧАИРЧАНИ ШАМПИОНИ: Најмногу активни случаи има во Чаир 168, а најмалку во Сопиште, двајца заразени од Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Филипче: Пикот е резултат на семејни и други собири од пред две недели, во Скопје 41 кластер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СКОПЈЕ, КУМАНОВО, ТЕТОВО, ЛИПКОВО И ШТИП СО ПОЛИЦИСКИ ОД 22 ЧАСОТ: Комисијата денеска со ваков предлог до Владата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

И ДЕНЕСКА ГОЛЕМИ БРОЈКИ: Денеска се потврдени 127 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 3152, оздравени се 7 пациенти – починати се 3 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ ЗНАЕ ДА БИДЕ МНОГУ КОМИЧЕН: ГО ПРАШУВА ЛИЧНИОТ СЕМЕЕН АДВОКАТ НА МИЛОШЕВИЌ, ТОМА ФИЛА ЗА ТОА КОЈ СТОИ ЗАД АТЕНТАТОТ НА ГЛИГОРОВ, И НОРМАЛНО ОВОЈ ВИКА ВИЕ САМИ САКАВТЕ ДА ГО УБИЕТЕ, МИЛОШЕВИЌ НЕМА НИШТО СО ТОА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) ПОРАДИ НАВАЛИЦАТА НА ГОСТИ ЗА ВИКЕНДОВ, НЕУБАВА ГЛЕТКА ВО ЛЕУНОВО, МАВРОВО: Полни контејнери, ѓубре на сите страни!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО, ИЗВЕСТЕНО Е ЗНМ: НАМЕСТО ДА ПРАТИ ДЕМАНТ ДО МАКТЕЛ КАКО ШТО Е РЕД, ПОРТАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ГРУЕВИСТИЧКИ СТИЛ СО ГРСТ НАВРЕДИ ЗА САШЕ ПОЛИТИКО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЈА ЗАЧУДИ ЈАВНОСТА: ИМАМ ЛЕГИТИМАЦИЈА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ПОРАДИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ПОТРЕБИ, ЗАТОА БЕВ ВО СТРУМИЦА СО ДЕВОЈКА МИ ВО 22 ЧАСОТ НАВЕЧЕР?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ НА ФБ: Сега е најважно, секој од нас, без исклучок, постојано и доследно да ги почитува мерките за заштита

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

РХ ФАРМА ДОО: Ги информираме сите заинтересирани одгледувачи на билката Канабис за медицински цели, дека нудиме услуга на суперкритична CO2 екстракција (припрема, CO2 суперкритична екстракција, изготвување на официјален извештај т.е. сертификат за квалитет со идентификација и одредување на содржина на канабиноидите), како и in bulk пакување на крајниот производ на билката Канабис за медицинска употреба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе