Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

БРАВО: Набавката на респиратори е завршена, тие ќе пристигнат од Германија и Јужна Кореа

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Филипче: Ризикот да сме се заразиле во Куманово е многу мал, бидејќи сите носевме маски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: САНИТАРЕН ИНСПЕКТОРАТ ЌЕ ОТВОРИ ИСТРАГА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И ЦЕЛИОТ КРИЗЕН ШТАБ ТРЕБАЛО ДА СЕДАТ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА ДОДЕКА ГИ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ТЕСТОВИТЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШАРЛАТАНИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЈА - ОВОЈ ЧОВЕК 10 ГОДИНИ МУ ПРАВЕШЕ ИНТЕРВЈУ ВО УДАРЕН ТВ ТЕРМИН НА ПРЕМИЕРОТ: Чичко Миленко да ви каже нешто за вакцините со алуминиум, жива, трансмитери - антени во организмот, зомбирање и други скриени вистини

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Поскапа акциза- помало „нужно зло“ за справување со последиците од Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ - ОПАСНОСТ ЗА НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА: Нови пожари во околината на Чернобил!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Со верските водачи се договоривме да се почитуваат сите владини одлуки

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ: МАСОВНИТЕ ТЕСТИРАЊА СЕ ГОЛЕМА ГЛУПОСТ, САМО ФРЛАЊЕ ПАРИ ВО БУНАР, ТОА МОЖАТ ДА СИ ГО ДОЗВОЛАТ САМО МАЛКУ БОГАТИ ДРЖАВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДИМИТРИЕВСКИ ВО ВЕСТИТЕ НА ТЕЛМА: Малку сум изненаден зошто толку многу се разговара за здравјето на нас функционерите, а не се разговара за граѓаните. Што, нашата функционерска кожа е поскапа од таа на граѓаните?

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА ВАКА ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА НАЈНОВА ВИН ВИН: Добро е што има фирми кои во оваа криза мислат и на нас новинарите па не ги кратат маркетинг буџетите!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕФОТ НА НАЈГОЛЕМАТА ДОМАШНА БАНКА, ХАРИ КОСТОВ: Комерцијална Банка им помогна на домашните компании со 170 милиони евра за да се справат со кризата предизвикана од Корона вирусот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ДИРЕКТОРОТ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА, ХАРИ КОСТОВ: ДИРЕКТОРИТЕ НА БАНКАТА ЌЕ ГИ ДОНИРААТ СВОИТЕ ПЛАТИ ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ НА ДОКТОРИТЕ ОД ИНФЕКТИВНА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ИМА ГОЛЕМА РАЗЛИКА: Груевски никогаш не би се изложил на опасноста да се зарази со Корона, поклон до земја до Спасовски, Филипче, Османи и Димитриевски!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Тортевски: Нека се регистрираат кафаните како цркви, така Владата нема да ги затвори

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛИДЕРИТЕ КУРТУЛИЈА: Негативен и вториот тест за коронавирус на Заев и Мицковски, и двајцата излегуваат од домашен карантин

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе