Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

Со одлука на Владата се отвораат граничните премини, вежбалните, угостителските објекти во внатрешниот дел и моловите во недела

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Битола: Инвестициите во енергетиката, ја вратија назад ефтината струја и овозможија поврзување со нашите соседи и стабилна цена на струјата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска: За три години направивме тоа што ВМРО ДПМНЕ не можеше за 11 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

ЛУДИЛО: ИНСПЕКТОРИ УПАДНАЛЕ НА СВАДБА ВО БИТОЛА, ГО КАЗНИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ И ВЕСЕЛБАТА ПРОДОЛЖИЛА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО НЕ ВАЖАТ ЗАКОНИТЕ НА ВЛАДАТА ЗА УРИВАЊЕ НА ДИВИТЕ ОБЈЕКТИ НА ПЛАЖИТЕ, ВЕЛАТ ОД „ОХРИД СОС“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН НЕМА АБЕР ДА ПРЕСТАНЕ: Денеска се потврдени 118 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 5311, оздравени се 74 пациенти – починати се 4 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ...

Повеќе

Град Скопје објави конкурс за идејни решенија за 3 летни сцени во паркот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Министерот Поповски: Со алатката за Фискална транспарентност пред јавноста ги отвораме сите донации наменети за КОВИД-19, градиме отворени и транспарентни институции и ставаме крај на лажните вести

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче потврди дека има препорака за отворање на аеродромите и границите

Комисијата за заразни болести предлага да се отворат границите без ограничувања, но и да се отворат аеродромите, потврдува и министерот Венко Фили...

Повеќе

(ВИДЕО) Жестока дебата на Кирилица на тема зошто Србија го изгуби Косово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Новак и Јелена Џоковиќ позитивни на Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ГРАЃАНИНОТ ПРОТИВ МАФИЈАТА: ГДУ ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА СО СИМБОЛИЧНО ПУКАЊЕ БАЛОНИ СО ЛОГОТО НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СПАСОВ: Пријателе од ВМРО ДПМНЕ, да ти кажам неколку болни факти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СЗО: Тврдењето дека Македонија има најголема смртност во регионот како последица на КОВИД 19 не е точнo

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО: На детска клиника комплетно се реновирани амбулантскиот дел, Ургентниот центар и чекалната

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе