Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ТЕМЕЛКОВСКИ: Увид во градежните работи за изградба на нова модерна детска градинка во населбата Драчево

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВО КИСЕЛА ВОДА НА ПРОМЕТНИ МЕСТА СЕ ДЕЛЕА ЗАШТИТНИ СРЕДСТВА ОД КОВИД 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВО ПРОБИШТИП СЕ МЕНУВААТ ПРОЗОРИ И СИСТЕМИ ЗА ГРЕЕЊЕ НА ГРАДИНКИ И УЧИЛИШТА

ℹ️Заедно со заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули ги посетивме институциите кои добија средства по повикот од Програмата за намалува...

Повеќе

КОЛЕВ: Фотографиите што ги гледате се од итната помош во градот Кочани

Почитувани, Дотраени ѕидови, искршени штекери, насоки напишани со фломастер на ѕидовите и руинирани тоалети.Фотографиите што ги гледате се од итн...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Денеска сме во Крива Паланка за да го означиме почетокот на капиталниот проект „Реконструкција на Градскиот Плоштад и Градскиот Парк“

Ова е само еден дел од поголемиот проект „Крива Паланка - Источна порта на Европа (Фестивалска туристичка атракција)“. И овој проект ...

Повеќе

ЗАЕВ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ВУЧИЌ ЗА ПОБЕДАТА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ВО СРБИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА НИКОЛОВСКИ, МУ СЕ ИСПУШТИ: ВО БОМБИТЕ НА ЗАЕВ НЕМАШЕ СЕРИОЗЕН КРИМИНАЛ, САМО МУАБЕТИ ЗА БОЈА НА ТАПЕТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Манчевски: Операторите ќе бидат казнети, незаконски ги исклучија ТВ – каналите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА АДВОКАТОТ НА БОКИ: Ако се вештачеше телефонот на Боки ќе се утврдеше дека нема ниту рекет, ниту пари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Мојсова: Не е во колапс здравствениот систем, во колапс се здравствените работници, се надеваме дека за нас ќе има место во шаторите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

РАДМИЛА ИМ ОДГОВОРИ НА ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ НА ТВИТЕР: ОТКАКО ЗАВРШИ ЕМИСИЈАТА, МАСКАТА ЈА ИЗВАДИВ ОД ТАШНА А НЕ ОД ЗЕМЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Медарски: Немам никаков контакт со „Дијаверум“, туку долгогодишна соработка со „Тотал ТВ“!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

(МЕГА ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЕВЕ БЕ ВМРОВЦИ ЕВЕ ГИ СИТЕ 750 КИЛОМЕТРИ РЕНОВИРАНИ ПАТИШТА ОД СТРАНА НА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ, ГЛЕДАЈТЕ И ПЛАЧЕТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕКЕРИНСКА: ТАКТИКАТА НА ВМРО ДПМНЕ ОВАА КАМПАЊА Е ЌЕ ИМ ИСТУРИМЕ ПО ЕДНА КОФА ЛАЈНА НА ГЛАВАТА НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД СДСМ ПА ОНИ ДОДЕКА СЕ ЧИСТАТ НИЕ ЌЕ ГИ ПОБЕДИМЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Неделава се отвораат казината и фитнес-салите, денеска или утре одлука за целосно отворање на границите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе