Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

(ВИДЕО) Манчевски ги извади од памет неписмените ВМРОВЦИ: Планот е до 2025 сите градови да бидат покриени со 5Г сигнал, но засега вакви мрежи нема

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД СТРУМИЦА: Заеви донираат опрема вредна 100.000 евра на МЗ, за справување со корона вирусот!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Гувернерката на Народната банка на состанок со директорката на ММФ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Зегин со бесплатна достава на лекови во 19 градови низ Македонија

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Нино Тодоров: Велигден да се прослави дома а не во црква за да се спречи ширењето на корона вирусот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче: Коронавирус кај вработена во домот за геријатрија во Ѓорче Петров, ќе ги тестираме сите во домовите за стари лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Филипче: Секој што седи дома, секој од вас е херој

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ПРАЗНИЦИТЕ ЌЕ ГИ ПОМИНАМ САМ ОДВОЕН ОД СЕМЕЈСТВОТО, ВО МОМЕНТОВ НЕМА ПОТРЕБА ОД МАСОВНО ТЕСТИРАЊЕ СО БРЗИ ТЕСТОВИ ТОА ГО ПЛАНИРАМЕ НА КРАЈОТ НА ЛЕТОТО, ЛАБОРАТОРИЈАТА НА МАНУ Е СПРЕМНА ЗА ПРАВЕЊЕ ТЕСТОВИ, БОЛНИТЕ ОД ИНФЕКТИВНАТА ВО КУМАНОВО СЕ ПРЕФРЛЕНИ ВО СКОПЈЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Превозниците можат да возат најмногу 50 отсто патници од вкупниот број на седишта

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПОЧНА НАЈДОЛГИОТ КАРАНТИН ВО ИСТОРИЈАТА НА НАШАТА ДРЖАВА: Забрана за движење низ целата земја од попладнево, петок од 16 часот, па се до вторник наутро

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КАРАНТИН ВО ПРЕКРАСЕН АМБИЕНТ: Околу Мавроското Езеро, велигеденскиот викенд ќе го поминат околу 2.000 гости

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Список со продавници, маркети и аптеки во општина Кисела Вода од каде граѓаните ќе можат да нарачуваат за време на полицискиот час

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ОДДРЖИ ПРЕС ОД СВОЈОТ ДОМ ВО 19 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДИМИТРОВ СПАСУВА ЗАГЛАВЕНИ МАКЕДОНЦИ ПО ЦЕЛА ЕВРОПА: Македонски државјани од Словенија со уште еден конвој ао коли и автобуси се враќаат дома

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРОВЦИТЕ, НЕ БЕА ТОЛКУ ГЛУПИ ПОРАНО, ОВА ИЗОЛАЦИЈАТА ГИ ДОТЕПА!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе