Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ: ЗАБРАНА ЗА ЕТНИЧКИ ПАРТИИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕВОЈКО ЈАС РАБОТАМ ЗА БЕЗ ПАРИ ВО КОМИСИЈАВА 27 ГОДИНИ, УШТЕ КОГА СИ БИЛА БЕБЕ: НА НОВИНАРКАТА НА КАНАЛ 5 И ЈА НАМАЛИЛЕ ПЛАТАТА, ПА НЕРВОЗАТА МУ ЈА ИСТУРИ НА КАРАЏОСКИ КОЈ ЈА УТЕПА СО ОДГОВОРОТ!

Некои од новинарите очекуваа и бараа од доктор Караџовски кој не е политичар по професија да молчи додека они го тепаат безмилосно! Особено нервозн...

Повеќе

ДРАМА ВО МЕДИА ЦЕНТАРОТ НА ВЛАДАТА: НЕКОИ НОВИНАРИ СВЕСНО ГО ПРОВОЦИРАА ЕМОЦИОНАЛНИОТ КАРАЏОСКИ, БАРАА ОД НЕГО ОСТАВКА, ТОЈ СЕПАК УСПЕА ДА СЕ СМИРИ И ДА НЕ НАСЕДНЕ НА ПРОВОКАЦИИТЕ

- Ама народот не почитува мерки, господ да дојде овде во земјава џабе е, кажете ми други мерки со кои некоја влада ја води битката, секаде мерките с...

Повеќе

Караџовски: Непочитувањето на мерките и ифтарските вечери ни се „удрија од глава“

Непочитувањето на мерките, неносењето на маска, групирањето и ифтарските вечери ни се удрија од глава како бумеранг, рече епидемиологот Жарко Караџо...

Повеќе

СЕКОЈА ЧЕСТ ХЕРОИ - ова се лекарите кои секојдневно се борат за спас на животи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, КАРАЏОСКИ: ЈАС СУМ ИЗДРЖЛИВ КАКО КУЧЕ, ТИЕ ШТО МЕ КРИТИКУВААТ ДА ЗНААТ ДЕКА ОВА ГО РАБОТАМ 27 ГОДИНИ, ВЕНКО МИ Е 14-ТИ МИНИСТЕР ПО РЕД, СУМ БИЛ СОВЕТНИК НА СИТЕ ДОСЕГАШНИ ВЛАДИ И ЈАС СУМ ПРОФЕСИОНАЛЕЦ ДО КОСКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРЗА РЕАКЦИЈА НА ОПШТИНА МАВРОВО, ПО СТОРИЈАТА НА МАКТЕЛ СО ФОТКИ СО ПРЕПОЛНИ КОНТЕЈНЕРИ ВО ЛЕУНОВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЧАИРЧАНИ ШАМПИОНИ: Најмногу активни случаи има во Чаир 168, а најмалку во Сопиште, двајца заразени од Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Филипче: Пикот е резултат на семејни и други собири од пред две недели, во Скопје 41 кластер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СКОПЈЕ, КУМАНОВО, ТЕТОВО, ЛИПКОВО И ШТИП СО ПОЛИЦИСКИ ОД 22 ЧАСОТ: Комисијата денеска со ваков предлог до Владата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

И ДЕНЕСКА ГОЛЕМИ БРОЈКИ: Денеска се потврдени 127 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 3152, оздравени се 7 пациенти – починати се 3 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ ЗНАЕ ДА БИДЕ МНОГУ КОМИЧЕН: ГО ПРАШУВА ЛИЧНИОТ СЕМЕЕН АДВОКАТ НА МИЛОШЕВИЌ, ТОМА ФИЛА ЗА ТОА КОЈ СТОИ ЗАД АТЕНТАТОТ НА ГЛИГОРОВ, И НОРМАЛНО ОВОЈ ВИКА ВИЕ САМИ САКАВТЕ ДА ГО УБИЕТЕ, МИЛОШЕВИЌ НЕМА НИШТО СО ТОА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) ПОРАДИ НАВАЛИЦАТА НА ГОСТИ ЗА ВИКЕНДОВ, НЕУБАВА ГЛЕТКА ВО ЛЕУНОВО, МАВРОВО: Полни контејнери, ѓубре на сите страни!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО, ИЗВЕСТЕНО Е ЗНМ: НАМЕСТО ДА ПРАТИ ДЕМАНТ ДО МАКТЕЛ КАКО ШТО Е РЕД, ПОРТАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ГРУЕВИСТИЧКИ СТИЛ СО ГРСТ НАВРЕДИ ЗА САШЕ ПОЛИТИКО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЈА ЗАЧУДИ ЈАВНОСТА: ИМАМ ЛЕГИТИМАЦИЈА ЗА ДВИЖЕЊЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС ПОРАДИ ПРОФЕСИОНАЛНИ ПОТРЕБИ, ЗАТОА БЕВ ВО СТРУМИЦА СО ДЕВОЈКА МИ ВО 22 ЧАСОТ НАВЕЧЕР?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе