Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

Богдановиќ: Во изолација сме сите што имавме контакт со Ралевска, таа се заразила најверојатно од сопругот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Премиерот Спасовски го прими шефот на мисијата на ОБСЕ во земјата Која: Создаваме услови за спроведување на безбеден изборен процес од здравствен аспект во кои граѓаните ќе го остварат своето право на глас и на избор во фер и демократска атмосфера

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Оваа година е дупла историска – станавме член на НАТО и почнуваме преговори со ЕУ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Потресни сведоштва на дел од докторите на Инфективна за борбата со ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Со одлука на Владата се отвораат граничните премини, вежбалните, угостителските објекти во внатрешниот дел и моловите во недела

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Битола: Инвестициите во енергетиката, ја вратија назад ефтината струја и овозможија поврзување со нашите соседи и стабилна цена на струјата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска: За три години направивме тоа што ВМРО ДПМНЕ не можеше за 11 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

ЛУДИЛО: ИНСПЕКТОРИ УПАДНАЛЕ НА СВАДБА ВО БИТОЛА, ГО КАЗНИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ И ВЕСЕЛБАТА ПРОДОЛЖИЛА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО НЕ ВАЖАТ ЗАКОНИТЕ НА ВЛАДАТА ЗА УРИВАЊЕ НА ДИВИТЕ ОБЈЕКТИ НА ПЛАЖИТЕ, ВЕЛАТ ОД „ОХРИД СОС“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН НЕМА АБЕР ДА ПРЕСТАНЕ: Денеска се потврдени 118 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 5311, оздравени се 74 пациенти – починати се 4 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1363 тестирања, а регистрирани се 118 нови случаи на ...

Повеќе

Град Скопје објави конкурс за идејни решенија за 3 летни сцени во паркот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Министерот Поповски: Со алатката за Фискална транспарентност пред јавноста ги отвораме сите донации наменети за КОВИД-19, градиме отворени и транспарентни институции и ставаме крај на лажните вести

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче потврди дека има препорака за отворање на аеродромите и границите

Комисијата за заразни болести предлага да се отворат границите без ограничувања, но и да се отворат аеродромите, потврдува и министерот Венко Фили...

Повеќе

(ВИДЕО) Жестока дебата на Кирилица на тема зошто Србија го изгуби Косово

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Новак и Јелена Џоковиќ позитивни на Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе