Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

Сојузот на синдикати ја избра Алкалоид за најдобра компанија на неделата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА ДОБРИ БРОЈКИ: Нема починати, 25 излекувани, 53 ново заразени, вкупната бројка достигна 1170 заразени

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ЧУДНО СЕ ОДНЕСУВА ВО ОВАА СТРАШНА КРИЗА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ АСФАЛТИРА СО ПОЛНА ПАРЕА: ЗАПОЧНА ФИНАЛНОТО АСФАЛТИРАЊЕ НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ (ПЛАСТИЧАРСКА УЛИЦА)

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ И ЦРВЕНИОТ КРСТ ОБЕЗБЕДУВААТ ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И НА СТАРИТЕ ЛИЦА ВО НИВНИТЕ ДОМОВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Мерки на Град Скопје за подобрување на социјалната заштита на граѓаните во услови на вонредна состојба

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Мои сограѓани, горе главата, после секоја бура доаѓа сонце, ќе го издржиме ова сите заедно!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот Пендаровски по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТЕШКИ ВРЕМИЊА ДОЈДОА ЗА ЦРВЕНКАПА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) КОВИД-19 Прашања и одговори: ретроспектива - коронавирус МК

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Добро, тутунари еве ги парите. Денеска ќе се објасниме и како да ги подигнете

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Велигденско обраќање на г.г. Стефан: Верниците да истраат и внимаваат, да се молиме заболените да оздрават

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Митрополитот Петар е роден циркузант: Пандемијата дојде поради оттуѓеноста од Бога, природата не опоменува

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДИМИТРИЕВСКИ: Благодарност до компанијата Бучен Козјак, кoja во соработка со ОШЗС донираше 200 заштитни одела и 1700 заштитни маски на одделението за инфективни болести при Oпшта Болница Куманово и домот за стари лица "Зафир Сајто" во Куманово

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНСКА КВАНТНА ФИЗИКА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе