Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

КОЛКУ СЕ ЗАБЕГАНИ ВМРОВЦИТЕ: НЕСУДЕНАТА МИНИСТЕРКА ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА СЕ ПОЈАВИ НА ТВ АЛФА ВО ШАНЕЛ ФУСТАН ВРЕДЕН ПЕТ ИЛЈАДИ ЕВРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Зоран Трајчевски во вечерашното гостување на Телма потврди дека е политички претставник на ВМРО ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Јовановиќ: На Заев не му се важни парите, да му беа важни ќе беше како Груевски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

Бочварски: Го пронајдовме изворот на загадување на реката Брегалница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ РАСПАЛИ: Па добро бе ВМРОВЦИ, абдали едни, што го дискредитиравте и плукавте Боки 13-ка ако чекате тој да ве спасува?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: СДСМ е далеку од совршена, а за опозицијата, сепак, и тоа е нешто недостижно!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Богојески: Денешното ВМРО-ДПМНЕ што цел ден колне и пцуе на Фејсбук не може да каже дека е десница

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Пензиите за јуни ќе се исплаќаат предвреме во четири групи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Ангелов 19 години потoа: Го најдов ѕидот каде што ме ранија, ѕидот стои ист изрешетан со снајперски оган!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------...

Повеќе

СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ ГО ПРОГЛАСИЈА ЃОКОВИЧ ЗА ИДИОТ НА ГОДИНАТА: ДИВАТА ЖУРКА БЕЗ ПРАВИЛА ЗАВРШИ СО ФИЈАСКО – СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ НЕМИЛОСРДНИ ПРОТИВ КОРОНА ЕГЗИБИЦИОНИЗМОТ НА ЃОКОВИЌ НА ТУРНИРОТ ВО ХРВАТСКА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ТАРАВАРИ ШИРЕШЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ НА ТВ 24: ЦЕЛ БАЛКАН ЗАЕДНО ИМАЛ ПОМАЛЦЕ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД 19 ОД НАС?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКАТА ГО РАСКИНА ТАРАВАРИ: Не го напаѓајте Венко, народот ја оплеска работата!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖАТ ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ОЏАЦИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Домашните производи во маркетите треба да бидат изложени на посебни рафтови или обележани со ознаки

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Царовска во Вевчани: Инвестираме во малите општини, за побрз локален економски развој

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе