Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

ЈОВАНОСКИ: СО ТОА ШТО ЈА ПОВИКАВ НА ПОМОШ АРМИЈАТА НЕ САКАВ ДА ГИ ИСПЛАШАМ ПРИЛЕПЧАНИ, ТУКУ САКАВ АРМИЈАТА СО СИГУРНОСТА И ПОЧИТТА КОЈА ЈА УЖИВА ДА НИ ПОМОГНЕ ДА ВОВЕДЕМЕ РЕД ПРЕД БАНКИТЕ И МАРКЕТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ШИЛЕГОВ: КАРАНТИНОТ ГРАЃАНИТЕ ГО КОРИСТАТ ЗА ДА ЗАЧИСТАТ ПО ДОМА ПА КВАНТИТЕТОТ НА ЃУБРЕ КОЈ ГО СОБИРАМЕ ДНЕВНО Е ЗГОЛЕМЕН 2,5 ПАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОСТО Е НЕВЕРОЈАТНО ДЕКА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ИМАЛ САМО 24 ГОДИНИ ДОДЕКА ГИ ДРЖЕЛ ОВИЕ ЖЕСТОКИ ГОВОРИ ВО 90-ТИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРКА МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА ТРАМП: ШТО ПРАВЕШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ ОД 15-ТИ ФЕВРУАРИ ДО 15-ТИ МАРТ КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ СПРЕМИ ЗЕМЈАТА ЗА ТОА ШТО НИ СЕ СЛУЧУВА, НАРОДОТ УМИРА МАСОВНО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ХАОС ВО АМЕРИКА - ИМ СЕ СЛУЧУВА НАШИОТ 27-МИ АПРИЛ: ТРАМП ГИ ПРАТИ СВОИТЕ ФАНОВИ СО ОРУЖЈЕ ДА ИМ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ДЕМОКРАТИТЕ ГУВЕРНЕРИ ВО ДРЖАВИТЕ МИЧИГЕН, ВИРЏИНИЈА, МИНЕСОТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ МАКЕДОНЕЦ, МИЛИОНЕРОТ ОД САД, ЏОРЏ АТАНАСОВСКИ НЕ ДАЛ 3 МЕСЕЦИ ПЛАТА НА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЖИТО ПРИЛЕП!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот на собранието, Талат Џафери за Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Кинеската помош пристигна на скопскиот аеродром, во неа над пет илјади тестови за Ковид-19, 5000 заштитни одела, 30.000 заштитни медицински маски (вклучително 10,000 N95 и 20.000 хируршки маски), 10.000 медицински очила, 20.000 пара ракавици, 10.000 парчиња за заштита за чевлите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 44-та седница на Владата: Задолжително носење лична заштитна опрема за граѓаните во Куманово, Тетово и Прилеп; Исплатата на пензиите ќе се спроведува организирано според висината на пензијата и ќе започне на 27 април; 492 милиони денари за микро, мали и средни компании од компензационите фондови

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) САТЕЛИТИТЕ НА ЕЛОН МАСК ПРЕДИЗВИКАА ПАНИКА ВО ЗЕМЈАВА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНАТА ПОДЕЛИЈА 150 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ВО ПРОБИШТИП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Нова бескаматна кредитна линија за фирмите погодени од коронавирусот во износ од 8 милиона евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДОЦНА ВЕЧЕРВА СВЕТСКИТЕ ЅВЕЗДИ ЌЕ ПРАВАТ БЕСПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО ЖИВО НА ЈУТУБ, ТВИТЕР, ФЕЈСБУК...

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОРОНА КРИЗА - УДАРА НА ЏЕПАРАЦ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Општина Бутел и Невладината Организација Извор, поделија 150 пакети со основни намирници на 150 социјално загрозени семејства на територија на Општина Бутел

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе