Одберете локација на пристап

Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот во нашата земја кој засега е проектиран за крајот на април. „Сега се бориме со иницијалнио
Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е
Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски со повишен тон довикувал навредливи зборови и спомнувал имиња и лични работи поврзани со семејството

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ ЗАЛЕТА КАКО ВО НАЈДОБРИТЕ ВРЕМИЊА НА ГРУЕВИЗМОТ КОГА КРЕИРАШЕ ЛАЖНА СТВАРНОСТ, ДУРИ И МИЛЕНКО МУ СЕ СМЕЕ: Кочете малку, испопадасмо у кривину!!!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ИВАНОВИ ГИ НЕМА НА СНИМКИТЕ ОД БОМБИТЕ НА ЗАЕВ: Маја и Хорхе користеле телефони на Агенција за Разузнавање кои биле заштитени од прислушкување!

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја Иванова имале телефони за кои сметките ги плаќала Агенцијата за разузнавањето. Ова било...

Повеќе

Нашиот државјанин хоспитализиран со корона вирус во Јокохама е во добра здравствена состојба

Нашиот државјанин, кој е хоспитализиран откако се зарази со коронавирус на крузерот во пристаништето во јапонскиот град Јокохама, е во добра здравст...

Повеќе

ЛИЛЕ ДОМ СЕ ИЗМОРИ ОД СОБРАНИСКИТЕ КЛУПИ: По 18 години пратеник во македонското собраните таа најави повлекување од собранието!

Лилјана Поповска се збогуваше со Собранието Денеска е мој последен ден во македонското Собрание и мое последно обраќање како пратеничка. Како што п...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НАМАЛЕТЕ ГО РИЗИКОТ ОД ИНФЕКЦИЈА СО КОРОНА ВИРУС

Според препораките од СЗО за превенција од корона вирусот:✅Мијте ги рацете со сапун и вода или со средство за чистење раце што содржи алкохол.✅Покри...

Повеќе

ПРЕД БРОЈКИТЕ И БОГОВИТЕ МОЛЧАТ: БРАВО СДСМ, ЗА ОВА ВЕ ГЛАСАВМЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛЕКА ПОЛЕКА СЕ ОСТВАРУВА ЦРНИОТ КОШМАР НА МИЦКОВСКИ: ЗДРУЖЕНИЈАТА БОЈКОТИРАМ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ВО ПАРТИЈА РОДИНА, СЕ ОЧЕКУВА ДА ОТЦЕПАТ НАЈМАЛКУ 20 000 ГЛАСОВИ Т.Е ТРИ ПРАТЕНИЦИ НА ВМРО ДПМНЕ!!

Повеќе

БОНЕТО СИТЕ ГО ЗАБОРАВИВМЕ, АМА ТОА ПАК ЛАПА ПАРИЧКИ ОД ДРЖАВНАТА КАСА!

Повеќе

НЕМА ДЕН А ВМРОВСКИТЕ ТЕХНИЧКИ МИНИСТРИ ДА НЕ НАПРАВАТ ГОЛЕМА ГЛУПОСТ - Маричиќ: Чулев ја загрози меѓународната акција со кокаинот, заради партиска и лична промоција

„Тажна слика е како кадрите на ВМРО ДПМНЕ ги водат секторите во кои се поставени. За жал, во трка по ексклузивни информации и покривање ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ДА СЕ ВОДЕШЕ СЛУЧАЈОТ ИМПЕРИЈА СО ТЕМПО КАКО РЕКЕТ, КАМЧЕВ СЕГА ЌЕ БЕШЕ ВО ЗАТВОР А БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ ЌЕ ПРЕГОРЕШЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ГО НАДЕНА НА КОЛЕЦ НИКОЛОВСКИ ВО ТОП ТЕМА: Имате 8 милиона евра долг, па побогу колку сте потрошиле за да дојдете до ваква була?!?!

Линк до видео овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА ОД БИХАЧКА: Има сериозни сомневања дека ВМРО-ДПМНЕ со црни пари финансира медиуми за да шират кампања против ЕУ и НАТО

Почитувани,Факт е дека постојат сериозни сомневања објавени во словенечки медиуми,декаизвршителотнаНиколаГруевски,ХристијанМицкоскисоцрнипарифинанси...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА РЕБЕКА ЗА БИТКАТА ЗА ЖИВОТОТ НА СИНОТ МАРКИЈАН КОЈ БОЛЕДУВА ОД АУТИЗАМ И ДРУГА РЕТКА БОЛЕСТ

Повеќе

НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ДА ИЗБЕГААТ ОД ПРАВДАТА - Одложено судењето за организаторите на „27 април“: Секој од обвинетите предложил по 300 сведоци

Поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, ексминистрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски и бившиот директор на УБК, Владимир Атанасовски, утр...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ ОСАМНА НА ВЕБ ПРОДАВНИЦАТА ПАЗАР 3!

Очигледно е дека се работи за добра шега, но ситуацијата во ВМРО ДПМНЕ не е далеку од оваа затоа што потпретседателот Николовски изјави дека партија...

Повеќе