Одберете локација на пристап

Политичката партија Титови леви сили одлучи да ја напушти коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ и да се приклучи кон коалицијата со СДСМ. Партискиот Централен комитет донел ваква одлука поради, како што наведуваат од партијата, идеолошките разлики со ВМРО-ДПМ
Владата на Република Северна Македонија ги известува сите вработени во државните и локалните институции и претпријатија, вработените во основно, средно и високо образование, како и сите ученици и студенти дека доколку во последните 2 недели патувал
Градот Скопје ја избра компанијата „Гранит“ за пробивањето на булеварот АСНОМ кон населбата Керамидница и за изградба на новиот мост на реката Вардар. Станува збор за втора фаза од изградбата на булеварот АСНОМ, со која се предвидува из
Амбасадорот на Европската Унија, Самуел Жбогар, вели дека не гледа кадево текстот на Законот за јавното обвинителство има амнестија. „Напротив, гледаме дека случаите на СЈО продолжуваат, а тоа нам ни е најва
Министерот задолжен за дијаспора Едмонд Адеми ја предводеше делегацијата на Владата vо која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан, и заменик министерот за култура, Владимир Лазовски, на одбележувањето на годишнината на загин
Мицко го згрешил денот за протестот или што и да е во врска со ПРАВДА.Прочка му е добар датум.Најпрвин да побара ПРОЧКА за злосторствата што ги правеше режимот на Грујо преку Судиите од тефтерчето. Но Мицко нема душа за таква работа. Додека
Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, предмалку на фејсбук објави фотографии за штетите што синоќешниот ветар ги врз објектите од проектот „Скопје 2014“, најавувајќи дека власта ќе се справи со овој проект после изборите. „Прич
До училиштата, универзитетите, јавните научни и образовни институции доставени се детални насоки како да постапуваат со цел да се заштитат учениците, студентите и вработените од евентуално заболување на коронавирусот. Од Министерството за образова
Благодарност до ТВ 24 за интересната дебата на вечерашната 24 Анализа. Во текот на разговорот со Сотир Костов, се обврзав да ги објавам јавните податоци за огромните суми пари кои тој ги има земено во времето на режимот. Тој тврдеше дека на негов

(ВИДЕО) Заев откри зошто не дошол на инаугурацијата на претседателот Пендаровски

На целата македонска јавност и беше чудно што тогашниот премиер Зоран Заев не е присутен на инаугирацијата на новоизбраниот претседател на Македониј...

Повеќе

Спасовски изрази сочувство за загубените детски животи во несреќата во Романовце

Премиерот Оливер Спасовски вечерва на својот фејсбук профил изрази сочувство до семејството кое загуби три деца во експлозија на плинска боца ...

Повеќе

Сочуство од Николовски за изгубените детски животи денес во Романовце: Нашите мисли се со семејството и најблиските

Длабоко сочувство за изгубените детски животи денес во Романовце. Нашите мисли се со семејството и најблиските, во надеж дека сите седум тешко...

Повеќе

ТРИБИНА МЛАДИ 2024: Мерките кои ги спроведуваме во последните две и пол години имаат за цел унапредување на студентскиот стандард и овозможување подобри услови за студентите и младите

Повеќе

(ВИДЕО) ДУРИ И ПАРТИСКИТЕ КУРТОНИ ПРИЗНАВААТ - МАЛЧЕСКИ: Мисковски не успеа да се дистанцира од Груевски!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е МОМЕНТОТ КОГА АФЕРАТА РЕКЕТ УМРЕ И ВМРО ДПМНЕ НИКАКО НЕ МОЖЕ ТОА ДА ГО ПРИФАТИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛОКВЕНЕЦ: ВМРО-ДПМНЕ се закопа, неуспешниот обид за конструкција со неовластени снимки покажува зошто мораше да се донесе Законот за јавно обвинителство

Повеќе

ВО ЦЕЛАТА ОВАА ЗБРКА И ХАОС, ЗАЕВ НАШОЛ ВРЕМЕ ДА ЧИТА КНИГИ: СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ЈА ПРОЧИТАЛ КНИГАТА НА КОБИ БРАЈАНТ - МАМБА МЕНТАЛИТИ

Press24: Последни три прочитани книги? Заев:“Од Букурешт до Преспа – Сведоштва на едно време: Македонија 2008-2018“, зборник од г...

Повеќе

ЗАЕВ ДЕТОНИРА НУКЛЕАРКА ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ПРЕС 24: На 12-ти април, СДСМ повторно ќе ја добие довербата на мнозинството граѓани, ќе формира влада и стабилно ќе ја води земјата низ целосен 4-годишен мандат!

Press24.: На два месеци пред изборите анкетите прогнозираат изедначени изборни резултати, дел анкети мала предност за опозицијата, но последните обј...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО!!!

Заев во интервју за Press24: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО „Јас во објавените тонски снимки ја ...

Повеќе

Во грчкиот Парламент се формира Група за пријателство со Северна Македонија

Во грчкиот Парламент, во тек е процесот за формирање парламентарна Група за пријателство Северна Македонија – Грција, а до пратениците веќе би...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО КУМАНОВСКОТО СЕЛО РОМАНОВЦЕ: Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа!

Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце, дознаваСАКАМДАКАЖАМ...

Повеќе

МИЛОШОСКИ ОБЈАВИ ПЕТАРДА ЗА ЗАЕВ, ВО СДСМ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС СЕ СПРЕМА РЕАКЦИЈА ВО ВИД НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зора...

Повеќе

Фактор: На Заев му недостигаат уште 50 евра од ветената просечна плата, но имаше и пократок мандат

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика, пренесеФактор. А ...

Повеќе

Маричиќ: Гоце Делчев за нас е многу важен македонски јунак, за Бугарија е важен бугарски јунак

Треба да сме претпазливи и внимателни и не треба да даваме никакви конкретни прогнозирања поврзани со датуми, бидејќи во минатото тоа не функционира...

Повеќе