Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Деркоски: Граѓаните масовно да гласаат и да не се плашат за своето здравје

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НОВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ СО НУЛА ЕМИСИИ ОТРОВИ ШИБААТ НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ, БРАВО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ПРОТЕКОА БОМБИ И ЗА ПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО ДПМНЕ ОД ПРИЛЕП, АНЕ ЛАШКОСКА, ЛАПАЛА ДОБАР ПРОЦЕНТ ОД НЕКОЈА ЗДЕЛКА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ШТО СЕ СРАБОТИ ВО БЕРОВО ЗА ОВИЕ 2,5 ГОДИНИ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

МИСОВСКИ: СО ЗАБЕТОНИРАН МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК, ПО НАТО, ВЛЕГУВАМЕ И ВО ЕУ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: ПРИ КРАЈ Е РЕНОВИРАЊЕТО НА НЕФРОЛОГИЈА

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Народната банка е добитник на наградата на „Комерцбанк“ за 2019 година, за одличен квалитет при обработката на комерцијалните плаќања и финансиските трансфери

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ ЗАГОВАРА БОЈКОТ НА МАКЕДОНСКИ КОМПАНИИ И ПРОИЗВОДИ!!!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ НЕПИСМЕНИ ВМРОВЦИТЕ

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

(АУДИО) ТОЧАК КОАЛИЦИЈА: МИЦКО ДЕНЕСКА СО ТОЧАК ОД 6000 ДЕНАРИ СИ ДОБИ НОВ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНА ВЕСТ: УТРЕ НИЗ СКОПСКИТЕ УЛИЦИ ЌЕ ВОЗАТ НОВИТЕ ЕКО АВТОБУСИ СО НУЛА ЕМИСИЈА НА ОТРОВИ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ГРАЃАНИТЕ: СО СЕДЕЊЕ ДОМА, ИЛИ ПАК СО ГЛАС ЗА ДРУГИТЕ ПАРТИИ И КОАЛИЦИИ, ПОМАГАТЕ МАФИЈАТА И РЕЖИМОТ ПАК ДА ЈА ЗАРОБАТ ЗЕМЈАТА И ДА ГИ ПОНИШТАТ СИТЕ УСПЕСИ ШТО МАЧНО ГИ ПОСТИГНАВМЕ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: ВО ПРВИТЕ СТО ДЕНА ЌЕ ФОРМИРАМЕ КОМИСИЈА КОЈА ЌЕ ПРАВИ ВЕТИНГ НА СУДИИТЕ, ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА НИВНИОТ ИМОТ НО И НИВНИТЕ ПРЕСУДИ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ПРЕД ДА СТАНАМ ПРЕМИЕР, КАПИТАЛОТ НА ЗАЕВИ БЕШЕ 10 МИЛИОНА ЕВРА, СЕГА Е 8,5, ПРОПАДНАА ЗОВИ МАРКЕТИТЕ НА ПРИМЕР

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ УПАТИ АПЕЛ ДО АЛБАНЦИТЕ И ОСТАНАТИТЕ МАЛЦИНСТВА: ГЛАСАЈТЕ ЗА СДСМ И БЕСА ЗА ДА СЕ СПАСИТЕ, АКО НАПРАВИ ВМРО ДПМНЕ ВЛАДА ЌЕ ПРАВИ ЧИСТА МАКЕДОНИЈА, СИТЕ СТЕ ЗАГРОЗЕНИ!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе