Одберете локација на пристап

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с
Денеска, со нови демогогии и лаги на тема енергетика се јави Христијан Мицкоски човекот кој беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и советник за енергетика на Никола Груевски, во време кога цената на струјата порасна до 100 отсто, се вели во партиск

СПАСОВСКИ И СУГАРЕВСКИ: ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА Е НАЈСИЛНА ВО АРАЧИНОВО!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МНООГО Е КУМЕ: НОВАТА ПАРТИЈА ИНТЕГРА ВЕТУВА БРЗ ВОЗ ЗА 9 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Филипче: Добивме АВИГАН за 100 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ИЗГЛЕДА ЌЕ ТРЕБА ДА СИ СЕ ПОМИРИМЕ СО БРОЈКА ОД НАД 100 ДОДЕКА НЕ СЕ ИЗМИСЛИ ВАКЦИНА: Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1279 тестирања, а регистрирани се 153 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-66, Куманово-13, Штип-13, Прилеп-2, Тетово-20, Струга-7, Битола-1, Охрид-7, Крива Паланка-1, Кочани-1, Пробиштип-1, Свети Николе-3, Кичево-6, Ресен-12

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Лукаревска на Отворено 24: Приоритет за СДСМ е здравјето на граѓаните, нашата понуда за просперитет и иднина и сигурноста дека изборите ќе бидат безбедни се причина граѓаните да излезат да гласаат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЗАПОЧНА СО ИЗДАВАЊЕ ДОМАШНА ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА

Комерцијална банка од денес започна со издавање на картичките „Купувам домашно“. Банката со СМС порака ќе ги извести корисниците за кои ...

Повеќе

Oтсега добивате попуст од 100 денари за секоја нарачка на Кликни Јади / KlikniJadi платена со Visa картичка од Комерцијална банка

Покрај тоа, сè уште можете да ја искористите бесплатната достава, без дополнителни трошоци. Понудата трае до 31 август 2020 година.

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ: ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ИСПЛАТА НА ПЕНЗИИ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ

Oд 26 јуни (петок) до 1 јули (среда) Комерцијална банка ќе изврши предвремена исплата на пензиите.Исплатата за пензионерите кои не користат платеж...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ СО ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА СКОПСКИТЕ ЗАНАЕТЧИИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ПРИВАТНИТЕ ЛЕКАРИ ПРЕД УСТАВЕН СУД ЈА ОСПОРИЈА ОДЛУКАТА ЗА НАГРАДУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО БОРБАТА СО КОВИД-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ДЕН ДОНЧЕВ Е МЕТА НА ЖЕСТОКА ЦРНА КАМПАЊА: Дали кумот на Груевски беше вистинскиот сопственик на Дијамед Македонија Скопје?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

УТРЕ, ПЕТОК НАУТРО, ВТОРА ФАЗА ОД АВИОНСКО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НИ ДИСТАНЦА НИ МАСКИ НИ БУТУР: АНГЛИЧАНИТЕ МАСОВНО ИЗЛЕГОА НА ПЛАЖИТЕ ДЕНЕСКА КОГА ТЕМПЕРАТУРИТЕ СЕ КРЕНАА НАД 30 СТЕПЕНИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРАВДАТА ЛАВОВСКИ СЕ БОРИ СО МАФИЈАТА ВО МАКЕДОНСКИТЕ СУДОВИ: АПЕЛАЦИОНИОТ СУД ЈА УКИНА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА ЗА ЛАТАС ЗА КУЌИТЕ ВО ЗЕЛЕНИКОВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ЦАРОВСКА: Денеска во Скопје бевме во увид на првиот центар за поддршка на згрижувачки семејства во нашата држава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе