Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Караџовски: Од мене оставка може да ја побара само Филипче, тој може да ме смени за 24 часа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ДИМОВА: Корупција „вредна“ 2,2 милиони евра од 2016-2018. година во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност

Случај на измама и корупција од 2,2 милиони евра од средствата на образовната програма „Еразмус плус“ на Европската Унија наменета за Ре...

Повеќе

Оровчанец на 24 ТВ: Нам ни се неопходни избори за да се рестартираат сите процеси, ваква техничка влада е неодржлива

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Димова: Нешто што се уривало 11 години не може да се среди за две години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОВОЈ ОТКАКО ПОЧНА ДА СЕ ДРУЖИ СО ДИРЕКТОРИТЕ НА КАНАЛ 5 И СИТЕЛ КАКО ДА СЕ ИЗГУБИ - ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА МУ СЕ ЗАКАНИ НА КАРАЏОСКИ: СЕГА ЌЕ ВИДИ ТОЈ КАКО Е ЕДНА ТЕЛЕВИЗИЈА ДА ТИ БИДЕ НЕПРИЈАТЕЛ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ПОЧНУВА СО СЕРИЈА НА ПРЕСОВИ ЗА ПРЕЦЕНТАЦИЈА НА СВОЈАТА ПРОГРАМА ЗА ОВИЕ ИЗБОРИ, НАРЕЧЕНА 3С - СЛОБОДА, СОЛИДАРНОСТ И СПОКОЈ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Македонски концепт ја промовира изборната програма „3С – програма 2020“ СЛОБОДА, СПОКОЈ, СОЛИДАРНОСТ

Спроведувајќи ја идеологијата на здравиот разум, како граѓанска платформа за промоција на иновативни идеи - Македонски концепт, ја создадовме 3С - п...

Повеќе

ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ: ЗАБРАНА ЗА ЕТНИЧКИ ПАРТИИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕВОЈКО ЈАС РАБОТАМ ЗА БЕЗ ПАРИ ВО КОМИСИЈАВА 27 ГОДИНИ, УШТЕ КОГА СИ БИЛА БЕБЕ: НА НОВИНАРКАТА НА КАНАЛ 5 И ЈА НАМАЛИЛЕ ПЛАТАТА, ПА НЕРВОЗАТА МУ ЈА ИСТУРИ НА КАРАЏОСКИ КОЈ ЈА УТЕПА СО ОДГОВОРОТ!

Некои од новинарите очекуваа и бараа од доктор Караџовски кој не е политичар по професија да молчи додека они го тепаат безмилосно! Особено нервозн...

Повеќе

ДРАМА ВО МЕДИА ЦЕНТАРОТ НА ВЛАДАТА: НЕКОИ НОВИНАРИ СВЕСНО ГО ПРОВОЦИРАА ЕМОЦИОНАЛНИОТ КАРАЏОСКИ, БАРАА ОД НЕГО ОСТАВКА, ТОЈ СЕПАК УСПЕА ДА СЕ СМИРИ И ДА НЕ НАСЕДНЕ НА ПРОВОКАЦИИТЕ

- Ама народот не почитува мерки, господ да дојде овде во земјава џабе е, кажете ми други мерки со кои некоја влада ја води битката, секаде мерките с...

Повеќе

Караџовски: Непочитувањето на мерките и ифтарските вечери ни се „удрија од глава“

Непочитувањето на мерките, неносењето на маска, групирањето и ифтарските вечери ни се удрија од глава како бумеранг, рече епидемиологот Жарко Караџо...

Повеќе

СЕКОЈА ЧЕСТ ХЕРОИ - ова се лекарите кои секојдневно се борат за спас на животи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ, КАРАЏОСКИ: ЈАС СУМ ИЗДРЖЛИВ КАКО КУЧЕ, ТИЕ ШТО МЕ КРИТИКУВААТ ДА ЗНААТ ДЕКА ОВА ГО РАБОТАМ 27 ГОДИНИ, ВЕНКО МИ Е 14-ТИ МИНИСТЕР ПО РЕД, СУМ БИЛ СОВЕТНИК НА СИТЕ ДОСЕГАШНИ ВЛАДИ И ЈАС СУМ ПРОФЕСИОНАЛЕЦ ДО КОСКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРЗА РЕАКЦИЈА НА ОПШТИНА МАВРОВО, ПО СТОРИЈАТА НА МАКТЕЛ СО ФОТКИ СО ПРЕПОЛНИ КОНТЕЈНЕРИ ВО ЛЕУНОВО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЧАИРЧАНИ ШАМПИОНИ: Најмногу активни случаи има во Чаир 168, а најмалку во Сопиште, двајца заразени од Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе