Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

Шеста жртва на корона вирус во Италија

Во Италија е регистриран шестиот смртен случај од корона вирус, а станува збор за жена која боледувала од канцер. Таа вчера е префрлена во болница ...

Повеќе

Китанов: По 30 години, лани за прв пат во државата почнаа да се градат целосно нови мостови

Мостот на реката Вардар на патниот правец Неготино – Радовиш е пример за успешна санација, разликата пред и по санацијата е очигледна, истакна...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски беше најлошиот директор на ЕЛЕМ, тој и Груевски ја поскапеа струјата и го ограбија народот

„Извршителот Мицкоски, советникот на Груевски за енергетика, беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и водеше катастрофална енергетска политика. Во не...

Повеќе

Потпишан нов Договор за соработка во одбраната со Обединетото Кралство

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска по вчерашната сесија на Северноатлантскиот совет, на одвоена средба со министерот за одбрана на Обе...

Повеќе

ВИДЕО: Загина американскиот Миленко - лудиот Мајк - сакаше да докаже дека Земјата е рамна, камерите го снимија кобниот пад

Популарниот инженер кој леташе на ракета од домашно производство, Мајк Хјуз, познат како Лудиот Мајк, загина за време на еден од своите експер...

Повеќе

ФОТО: Мухамед Зеќири доби принова - му се роди трета ќерка

Потпретседателот на СДСМ, пратеникот Мухамед Зеќири предмалку на својот Фејсбук профил објави дека утрово му се родила ќерка од бракот со втората со...

Повеќе

Дерала: Љубезни прашања до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Се собраа повеќе прашања што во различна форма им се упатени на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во период од две години. Со намера да пр...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: АХ БЕ ВМРОВЦИ, БАШ АНТОЊО ЛИ ГО НАЈДОВТЕ ДА ПУКА БОМБИ, АБЕ ПОВЕЌЕ КОРИСТ ЌЕ ИМАТЕ АКО МУ ГИ ДАДЕТЕ НА ЧУВАРОТ НА БЕЛАТА ПАЛАТА, ЧОВЕКОТ НИКОЈ НЕ ГО ЗНАЕ И ТОА Е НАЈДОБРАТА ВЕСТ!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Трогателен е напорот на Антонио Милошоски со објавување „бомби“ да му...

Повеќе

Јоци: Ова е неофицијалната листа на ВМРО-ДПМНЕ за носители по изборни единици

Неофицијална листа на ВМРО-ДПМНЕ за носители по изборни единици. Да не се потресат од партијата, потенцирам неофицијална. Која не значи и коне...

Повеќе

Заев и Мицкоски ќе се соочат на дуел на Канал 5 во петок во 18.30

И Мицкоски и Заев веќе го потврдија учеството во дебатата, која ќе трае два часа. Најавуваме динамична емисија, во која двајцата претенденти за иден...

Повеќе

Сугарески: Што е многу, многу е, макар било и од ДПМНЕ!

Политичарите постојат за да им служат на граѓаните и да го одржат зборот. За жал денес живееме во време на апсурди и се бориме со политички пр...

Повеќе

Филипче: Во државава нема случај на заболен од коронавирус, не ширете лаги и паника

Министерот за здравство, Венко Филипче ги демантираше лажните вести кои се шират на социјалните мрежи декаимазаболен од коронавирус во д...

Повеќе

ВМРО ЌЕ ГУБИ!

Мице лани ме праша за претседателски кој ќе води во прв круг. Ја му реков – ,,Давам предност на Пендаровски. Доколку грешам, ако води Го...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА КОСТАДИНОВ НА ТОП ТЕМА: ВМРО-ДПМНЕ бара од ЕУ да не ни додели датум за преговори

Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма откри скандал дека опозициската ВМРО ДПМНЕ ги користи...

Повеќе

Болниците во Штип, Велес и во Гостивар ќе бидат карантин ако се појави Корона

Министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип ќе биде место за карантин во кој ќе бидат ...

Повеќе