Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

Царовска за „360 степени“: МВР не беше на ниво на задачата и не санкционираше за непочитување на мерките за заштита

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 58-мата седница на Владата: Донесени протоколите за запишување и за приемните и другите испити во прво одделение во основните училишта, во средните училишта, во Математичко-информатичката гимназија и на високообразованите институции; Усвоен е и протоколот за градинките; Медиумите добија поддршка од Фондот за справување со кризата предизвикана од КОВИД-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Фрчкоски: Ќе се продолжи вонредната состојба и избори ќе има на средина на јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Многу тешко се соработуваше со семејството на починатиот за организација на погребот и контактите, рече Филипче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Новиот систем за наводнување во Ранковце ќе покрива над 200 хектари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пановски: Секој ден одиме во продавница, зошто би се заразиле на избори?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Петровска: Началниците на Чулев велеа дека немаат метро за да измерат 2 метра растојание

Славјанка Петровска, дополнителен заменик-министер за внатрешни работи, го обвини министерот Наке Чулев дека бројот на заболени е резултат на негова...

Повеќе

БОГ ДА ЧУВА И ДА БРАНИ ОД ВМРОВЦИ, НИТ СЕ ВОДАТ, НИТ СЕ ТЕРААТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

УНИЦЕФ донираше респиратори за здравствените установи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Советот за безбедност утре ќе одлучува дали ќе ја продолжи вонредната состојба, ќе присуствува и Филипче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МИОА апелира: Граѓаните неодложно да инсталираат „СтопКорона“

По зголемениот број на новозаразени со ковид 19, Министерството за информатичко општество уште еднаш ги повика граѓаните неодложно да ја инстали...

Повеќе

Пендаровски се слушна со папата Франциск, претседателот жали што поради пандемијата се одложи посетата на Ватикан

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ СЕ ПОЛИТИЧКИ МАГИОНИЧАРИ: Едно време, во 90-тите, грчки авиони летаа над земјава во знак на закана за војна, сега истите тие авиони летаат во знак дека ќе не штитат од евентуални непријателски војски, па кој е тоа неверојатен пресврт, тоа е безмалку како Србија и Хрватска да влезат во воен сојуз!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Ако не се почитуваат мерките, можен карантин за Тетово, Сарај, Чаир, Гази Баба, Аеродром

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Заев бара оставка од Чулев: Бројките на новозаболени се последица од неговото неработење

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе