Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ДЕНЕСКА БРОЈКАТА ПАК ВИСОКА: Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГРАЃАНСКАТА ДЕМОКРАТСКА УНИЈА АПЕЛИРА ДО ВЛАСТА: Владата итно да наложи 30-дневен колективен одмор за конфекциите, доста со политички популизам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Груби: ВМРО-ДПМНЕ бараше избори на 15 јули, ние и СДСМ сме за 5-ти јули, меѓународната е за брзи избори, можно е да се гласа три дена!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МУДРОСТА НА ЗАЕВ, ПЕНДАРОВСКИ И ДИМИТРОВ РАЃА ПЛОДОВИ: ДАЧИЌ ГО ПОКАНИ ДИМИТРОВ НА СРЕДБА ВО БЕЛГРАД, САМО МЕСЕЦ ДЕНА ПО ТЕШКИТЕ НАВРЕДИ ОД ВУЛИН ЗА НАШИОТ ЈАЗИК НА КОЈ ДРЖАВНИО ВРВ РЕШИ ДА НЕ РЕАГИРА!

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на својот колега, министерот Ивица Дачиќ, утре ќе оствари работна посета на Република Срби...

Повеќе

Се разговара за отворање на аеродромите, но рано е за одлука, вели Сугарески

Се уште е рано да се донесе одлука за отворање на аеродрмите, вели министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. -На оваа тема се разговара, н...

Повеќе

Влада: Во моментот не постојат причини за продолжување на вонредната состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МИЛА ЦАРОВСКА НА ТВ 24: ЗОРАН ЗАЕВ Е НАШИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕМИЕР, И ТОЈ ЌЕ БИДЕ ИДНИОТ ПРЕМИЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Вонредната состојба истекува в сабота, од продолжувањето зависи и датумот за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЛО МИЛЕНКО, МИРКА И ЈАНКО БАЧЕВ, РУСИТЕ КОЛКУ НИ ДАДОА: САД донираа уште 450.000 долари за справување со кризата од Ковид 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БРАВО ПЕТРЕ, ИМ ДРЖИШ ЛЕКЦИЈА НА НЕБАЊАТИТЕ: ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГРАДИ ЧЕТИРИ НОВИ СКВЕРОВИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Завршивме 80 отсто од гасификацијата, проект кој се одолговлекуваше речиси 20 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАТРИОТСКИ ТРАГИ КОМЕДИИ: ЗАПАДОТ Е ИЗОПАЧЕН, САМО РУСИЈА Е СПАС, ИНАЧЕ ЈА СУМ У КАНАДА, ДРЖАВАТА МИ ДАВА МЕНЕ 2000, НА ЖЕНА МИ 2000, НА СИНО 2000 ДОЛАРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГАДОВИ РЕЖИМСКИ - ИМА ЗОШТО ДА СЛАВАТ ПЛАТЕНИЧКИТЕ ЃУБРИЊА: СИ ПОДЕЛИЈА 200 000 ЕВРА, КРВ ТЕЧЕШЕ ВО СОБРАНИЕ ДО КОЛЕНА, ОНИ НЕ СЕ СПАСИЈА ОД ЌОРКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

И КОРОНАТА УБИВА, АЛИ ОВАА МЕДИСКА ЕПИДЕМИЈА Е БЕТЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ОВА ЃУБРЕ РЕЖИМСКО ДА ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР - Нинџа: Марко Зврлевски дојде во штабот на ВМРО-ДПМНЕ неколку дена по „27 април“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе