Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ПЕНДАРОВСКИ: Денеска одбележуваме 16 години од смртта на прерано и трагично загинатиот претседател Борис Трајковски и членовите на неговиот Кабинет и мои некогашни колеги

Stevo Pendarovski Денеска одбележуваме 16 години од смртта на прерано и трагично загинатиот претседател Борис Трајковски и членов...

Повеќе

КАКВО ЕПСКО ЃУБРЕ ОД ЧОВЕК: ОМИЛЕНИОТ СУДИЈА НА ВМРОВЦИТЕ, ПАНЧЕВСКИ, ДЕНЕСКА Е ОСУДЕН ЗА МОБИНГ - СО МЕСЕЦИ СЕ ИЗЖИВУВАЛ ВРЗ КОЛЕГА ЗАТОА ШТО БИЛ ДЕЛ ОД ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА!!!

Апелациониот суд во Скопје ја потврди првостепената пресуда, изречена во скопскиот „граѓански“ суд, кој претходно утврди дека разрешенио...

Повеќе

ДИМИТРОВ ЗА ЕКС ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАЈКОВСКИ: Беше голем човек, и буквално и како лидер и како морална сила

Повеќе

АЈДЕ НЕКА Е АИРЛИЈА: Од денеска почна да функционира шестоседната жичница на Попова Шапка

Повеќе

АКО ПОЛНИТЕ ГОРИВО НА БЕНЗИСКИТЕ НА МАКПЕТРОЛ ЌЕ ИМАТЕ ШАНСА ДА ДОБИЕТЕ ЏИП ХОНДА CRV: На 1- ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол, „ВЕРНА секогаш со Вас!“

На денешната прес-конференција, компанијата Макпетрол АД ја промовираше новата наградна игра за 2020 година, од „ВЕРНА секогаш со Вас“, ...

Повеќе

РУСКОВСКА ГО ИЗБРИША ПОДОТ ВО СУДНИЦА СО ВЕЉАНОВСКИ: Тој се грижеше само за себе, ете такво лице имавме за втор човек на државата

Вилма Русковска, обвинителката во воведните зборови за организаторите на 27 април, рече дека Трајко Вељаноски мислел само на сопствената с...

Повеќе

Ајде Геро, сега остана уште само да ја напишеш колумната во која ќе го оправдаш и колежот на 27-ми април, само уште тоа остана па да те новинарски закопаме во алејата на ПАДНАТИТЕ НОВИНАРИ КОИ ЈА ИЗНЕВЕРИЈА ПРОФЕСИЈАТА

Ајде Геро, направи го и тоа што се очекува од тебе од твоите нови другарчиња, напиши ја и таа колумна, со која ќе пробаш да го одбраниш и колежот на 2...

Повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Месната заедница во Синѓелиќ доби и канцеларија за социјална помош. Околу 20.000 жители на општина Гази Баба ќе можат да поднесат барања за остварување на право на надомест за помош и нега од друго лице, за остварување на право на надоместок заради попреченост, како и за остварување на право на гарантирана минимална помош во месната заедница во Синѓелиќ

Повеќе

БОМБА НА ШИЛЕГОВ: ПО ИЗБОРИТЕ ЌЕ ГИ РЕШАМ СПОМЕНИЦИТЕ ОД „СКОПЈЕ 2014“

На трибината организирана од редакцијата на САКАМДАКАЖАМ.МК на која учествуваа и градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ, претседателот ...

Повеќе

КАМЧЕВИ САКАА ОРЦЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР ЗА КУЌНА СЛАВА И МЕ БАРАА ЗА АДВОКАТ ЗА ДА ЈА ИЗЗЕМАТ СЕСТРА МИ ОД „ИМПЕРИЈА“, СВЕДОЧЕШЕ ДИМИШКОВ

Весна Димишкова, сестра на сведокот Васил Димишков, сѐ уште е судијка на претходна постапка во „Империја“ и не му го враќа пасошот на ос...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ: Денеска одбележуваме 76 години од загинувањето на народниот херој Кузман Јосифоски – Питу, прилепчанецот кој ги носи најголемите заслуги за организирањето на НОБ и антифашистичкото движење во нашата држава

Повеќе

Заев: Блажени се тие што градат мир - натписот на надгробната плоча на Трајковски аманет за сите политичари

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ЗАГРОЗЕНА ПРАВНАТА СИГУРНОСТ СО НЕЛЕГАЛНИ СНИМКИ

Демократскиот сојуз смета дека со објавување на нелегално снимени разговори се загрозува приватноста и правната сигурност на граѓаните. Дем...

Повеќе

ОВАА СКРЕНАЛА СО УМОТ: КАРАКАМИШЕВА СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА КОГА ВМРО ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ЌЕ МЕНУВАЛА НОВИНАРИ ВО МЕДИУМИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВО ПРАВО ВРЕМЕ ГИ ПОКАЧИВМЕ ПЛАТИТЕ И ДЕЖУРСТВАТА НА ЛЕКАРИТЕ, СЕГА ПОДОБРО ЌЕ СЕ СПРАВИМЕ СО ЕВЕНТУАЛНА ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНА!

Повеќе