Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

(ВИДЕО) Граѓаните што ќе добијат симптоми да не шетаат по болници, туку да ја повикаат мобилната екипа дома

Министерството за здравство вчера ги дадетелефонските броевиза пријавување на потенцијални случаи на коронавирус. „Карантин и изола...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Засега нема ограничувања на јавните собири, но понатаму се е можно во зависност како ќе се развиваат работите!

Засега нема ограничување на јавните собири и се ќе зависи од конкретната ситуација, вели техничкиот премиер, Оливер Спасовски одговарајќи на новинар...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: ЗАРАЗЕНАТА ПАЦИЕНТКА Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА, ВО КОМБЕТО ИМАЛО 9 ПАТНИЦИ, ОД СКОПЈЕ И СТРУМИЦА, СИТЕ НОЌВА ГИ ЧУВА ПОЛИЦИЈА

Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено...

Повеќе

ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА СТАРАТА ЧАРШИЈА ВО ПРИЛЕП

Илија Јованоски ❗️На средба со прилепските дуќанџии го презентирав идејниот проект за реконструкција на Старата чаршија. 👉Сите мислења предло...

Повеќе

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА - ЖЕНА НА 50 ГОДИНИ КОЈА СЕ ВРАТИЛА ОД ИТАЛИЈА - ВЛАСТИТЕ АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ПАНИЧИ И ДА НЕМА ХИСТЕРИЈА, СИТУАЦИЈАТА Е ПОД КОНТРОЛА!

-Пациентката која во раните утрински часови беше хоспитализирана на инфективната клиника е позитивна за Ковит -19 – изјави министерот за здр...

Повеќе

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ одбележува 70 години од своето постоење

Повеќе

ПРИЛЕПСКО МАЛО КОЊАРИ ЌЕ ДОБИЕ КАНАЛИЗАЦИЈА ВРЕДНА 12 МИЛИОНА ДЕНАРИ!

Повеќе

Општина Прилеп спремна за почеток на 19.Меѓународен карневал „Прочка 2020“

„На три дена пред почетокот на манифестацијата, можеме да кажеме дека Општина Прилеп е спремна да ги пречека учесниците и успешно да го органи...

Повеќе

Голем успех и пет златни медали за Винарија Камник од германскиот Мундус Вини

– Годинешниот 26-ти меѓународен вински натпревар Мундус Вини донесе нов блескав успех за винарија Камник, со освоени пет златни меда...

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СО ИЗЈАВА НА ДЕЦЕНИЈАТА: Кога ќе се вратиме на власт, ќе продолжиме да ги користиме придобивките од договорот од Преспа но ќе работиме и на негово ревидирање!

- Ем ќе шибаме забрзано кон НАТО и ЕУ како придобивка од договорот од Преспа, ем ќе работиме да се ревидира договорот од Преспа за да ги намалиме шт...

Повеќе

ВИЛМА Е НОВАТА НАРОДНА ХЕРОИНА: Груевски го организираше „крвавиот четврток“, а кукавички избега!

Обвинителството ќе докаже дека обвинетите кои седат во оваа судница изготвиле план со намера за загрозување на уставниот поредок и безбедн...

Повеќе

(ВИДЕО) ИЗГЛЕДА ОД ЈАДЕЊЕ СТРУМИЧКИ ЧУШКИ И ФРЕНКИ РАСНАТ ГОЛЕМИ МОЗОК И ТЕСТИСИ: БРАВО КОСТА КОСТАДИНОВ, ДА ГО ПОБЕДИШ 15 ГОДИНИ ПОИСКУСНИОТ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС ВО ТВ ДЕБАТА ТРЕБА ГОЛЕМИ ТЕСТИСИ И ГОЛЕМА ИТРОШТИНА!

Повеќе

РОДЕН ЗА ВМРОВСКИ СУДИЈА УМЕРО УНО: Панчевски пред да стане судија имал дебело полициско досие како ограбувач на станови низ Скопје!

Порталот ПРАВОСУДСТВО ископал многу интересен факт за омилениот судија на ВМРОВЦИТЕ, Панчевски: Сега, кога е правосилно осуден за мобинг, Панчевски...

Повеќе

ЕСМ сака да ги продаде објектите на Попова Шапка: Ние треба да правиме струја а не да менаџираме хотели и ски центри, вели директорот Ковачевски!

Двете можности, Попова Шапка целосно или со приватен партнер да се раководи од страна на ЕСМ не се прифатливи за компанијата, истакна директорот Вас...

Повеќе

ГЕОРГИЕВСКИ: Уште едно барање на жителите, го реализираме. На улицата “Фуштанска” во Ченто вршиме уредување на мини паркот каде што правиме детско катче и фитнес зона

Повеќе